Zcela nové dětské hřiště v pátek otevřela přeloučská radnice. Na první pohled upoutá svými rozměry a množstvím prolézaček a dalších lákadel. A to není všechno, další atrakce pro děti a mládež zde ještě přibudou.
Za tři miliony korun nechalo letos město Přelouč vybudovat velké dětské hřiště. Na louce v městském centru mezi obytnými domy vznikl ojedinělý areál na Pardubicku.

„Je to určitě ,mega hřiště’, nedokážu odhadnout, jestli skutečně v širokém regionu, ale v Přelouči určitě největší,“ říká přeloučská starostka Irena Burešová. „Bereme ho jako centrální a předpokládáme, že ho budou využívat maminky z celého města. Jsou tam umístěny prvky, které nemůžeme instalovat běžně do panelákových hřišť,“ sděluje starostka.

Vznik nového hřiště je svým způsobem reakcí na přísnější normy, které vyžaduje Evropská unie. V Přelouči se totiž nalézalo či spíše ještě nalézá kolem čtyř desítek plácků, která v podstatě sloužila dětem jako hřiště. S jedním, dvěma či více zábavními prvky. „Museli jsme ale odstranit ty, které na základě revize byly označeny jako nebezpečné. Další budeme odstraňovat, některá ale možná zůstanou zachována s tím, že se alespoň doplní předepsanou dopadovou plochou,“ míní Irena Burešová.

„Ještě jsme se nerozhodli, ale zmizí možná polovina hřišť. Vypadá to, že jejich počet ze zhruba čtyřiceti zredukujeme na čtvrtinu,“ dodává přeloučská starostka.

Po zimních měsících se u nového rozlehlého hřiště pro děti opět bude stavět. „Počítáme s tím, že na jaře doděláme do 30. dubna další vegetační úpravy a začneme s výstavbou in–line dráhy pro bruslaře kolem dětského hřiště. Dráha bude mít asfaltový povrch a rozměry, které má ovál splňovat,“ přibližuje další plány Irena Burešová.