„Svůj mítink Dělnická strana řádně nahlásila a my jsme bohužel nenašli důvod, proč jim shromáždění zakázat. Takové jsou holt naše zákony,“ posteskla si starostka Přelouče Irena Burešová.

Akce má být součástí turné neonacistů po dalších osmi „středočeských“ městech.
„O oficiálně deklarovaném setkání s občany jsme už informovali policisty, kteří se na akci připravují. Na nohou bude i celá městská policie. Bohužel nevíme, proč si extremisté vybrali zrovna naše město. Žádné výraznější sociální problémy tu nemáme a o větším zastoupení pravicových radikálů tu rovněž nevím,“ dodala starostka.

Dělnická strana v Přelouči ve své pozvánce navíc očekává potyčky s „levicovými bojůvkami“. Poslední střet pravicových a levicových radikálů ve východních Čechách se odehrál 12. března v Novém Bydžově. Mítink asi 500 pravicových radikálů se zde snažily překazit dvě stovky antifašistů. Jeden romský aktivista tehdy skončil v bezvědomí, policie zadržela 13 neonacistů.

Smutným paradoxem je, že neonacisté, kterým jsou trnem v oku Romové jako „sociálně nepřizpůsobivá menšina“ a jsou hrdí na „českou krev“, sami mezi sociálně slabé a národně neuvědomělé evidentně patří. Dokonce ani mluvčí pořádající organizace DSSS v Kolíně Petr Semerád totiž neumí pořádně česky.

V tiskové pozvánce na mítink vůbec nezvládl interpunkce a korunu své gramatice nasadil tvrdým „y“ v samotném oslovení: „Dobrý den, dovolte my, abych…“