V pátek v dopoledních hodinách oznámil volající na tísňovou linku 155 pád ženy z okna v Přelouči. Udal závažná zranění hlavy a dolních končetin. Výška, ze které měla zraněná spadnout, měla být asi 10 metrů. Operační středisko neprodleně na místo vyslalo dvě posádky a požádalo o vzlet leteckou záchrannou službu z Hradce Králové. 

Po dojezdu na místo záchranáři ihned hledají zraněnou ženu, společně s policisty prohledávali dům i celé okolí. Vrtulník je již také na místě a všichni pátrají dál. Operátor opakovaně zkouší volat oznamovateli, ale telefon je stále nedostupný. „Po nějaké době marného hledání všem zúčastněným došlo, že nikdo zraněný se na udané adrese nenachází. A právě během této doby mohla některá ze sanitek nebo letecká záchranná služba chybět tam, kde šlo skutečně o život a vteřiny," uvedla ve zprávě Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje.

Zneužití tísňových linek je trestným činem a díky moderní technologii lze volajícího dohledat. Linky tísňového volání jsou zřízeny pouze pro přijetí stavu nouze. Záchranáři, kteří jsou vázáni na řešení neexistující události, mohou chybět jinde. Zdroj: HZS ČR