„Nejvýhodnější nabídku podala společnost Strabag za 197,81 milionu korun bez DPH. Stavba 3,44 kilometru dlouhé spojnice mezi D35 a silnicí I/35 má stavební povolení v právní moci a je připravena po výběru zhotovitele k zahájení,“ uvedl Mátl.

Přeložku provázely mnohé komplikace a průtahy. Původně měla být dostavěna už na konci roku 2021, ale nastaly problémy s výběrovým řízením.

Psali jsme již:

Silnice I/36 se odpojuje od dálnice D11 poblíž Nového Města a dále vede přes Lázně Bohdaneč do Pardubic. Z Pardubic pokračuje na Sezemice, Holice a Borohrádek. Stávající komunikace neodpovídá současným normám o silnici první třídy a není schopna pojmout stále se zvyšující hustotu dopravy.

Podle vedoucí úseku výstavby pardubické správy ŘSD Hany Jarolímové se termín posunul především kvůli délce výběrového řízení. Ovlivnilo ho více věcí, třeba množící se dotazy zájemců.

Silnice pomůže především okolním obcím, které se potýkají s náporem vozů projíždějících na dálnici D35, jako jsou například Horní Ředice, Ostřetín, Vysoká u Holic a další. Starostové obcí se shodli, že tato přeložka měla být už dávno postavena. Původně předpokládaná cena byla podle Mátla 232,6 milionu korun.

Projeďte se po silnici už nyní ve vizualizaci:

| Video: Youtube