"Beru to tak, že tuhle fotku si na plakát vybral Krychlič sám. Když jsem procházela fotky a vybírala, kterou použijeme, minimalizovala jsem pak na počítači všechna okna. Potom jsem se vrátila a tahle fotka mi svítila na monitoru. Takže Václave, máš ji tam a je to úplně boží," vzkázala svému zesnulému příteli Silvie Dymáková.

Na fotografii autora Martina Watche se Krychlič oděný do červeného saka a bílé košile s motýlkem pod krkem usmívá do objektivu a v ruce drží nádherného bílého kohouta. Právě chov slepic na pozemku domu v Nemošicích byl jeho velkým koníčkem. Kromě toho sbíral vinylové desky převážně v žánru americké country, měl jich nashromážděných více než patnáct tisíc. A jeho sbírka VHS kazet čítala dva tisíce kusů.

Psali jsme již:

Časosběrný dokument začala Dymáková natáčet v roce 2013.

"Tenhle chlapík mě pustil blízko. Trvalo to dlouho, ale pustil. Jako dítě jsem se ho bála, dneska je to kamarád a člověk, kterého mám moc ráda," řekla během natáčení novinářka, která před lety upozornila na zneužívání seniorů dokumentem Šmejdi a nyní se kromě práce v České televizi věnuje pomoci ženám samoživitelkám a projektu Příběhy lidí.

Film Krychlič s podtitulem Ten, který se nebál být jiný budou moci diváci zhlédnout online. Internetové sledování bude možné od 29. března na stránce www.krychlic.cz. Protože snímek je primárně určen pro internetovou distribuci, kinopremiéra je naplánována s odstupem, konkrétně na 1.července. Krychlič bude uveden při slavnostním zahájení 17. ročníku Pardubického letního kina.

Václav Kulhánek zemřel 24. března 2021 ve svých třiasedmdesáti letech, pohřeb se konal 7. dubna 2021 ve velké obřadní síni v Pardubicích. Jeho popel se nachází na rozptylové loučce hřbitova v Pardubicích. Dům, ve kterém Krychlič žil, bude zbourán, demolice začala v lednu.

O filmu:

Tvůrci filmu:

SILVIE DYMÁKOVÁ - producent, režisér

Novinářka, pozorovatelka, sběratelka příběhů.

Silvie je držitelkou Českého lva a ceny Femina Grande za dokumentární film ŠMEJDI. Za své aktivity na pomoc seniorům byla oceněna i medailí od primátora města Hradce Králové. Ve své tvorbě se často soustředí na sociální problematiku. Dlouhá léta pracovala pro TV Prima, podílela se na pořadech TV Nova - Robinsonův ostrov, či Mise nový domov, je autorkou několika cestopisů a aktuálně hájí barvy České televize, kde spolutvoří pořady Gejzír, Toulavá kamera, 13. komnata.

close Slova Václava 'Krychliče' Kulhánka jsou v této době velmi aktuální. info Zdroj: archiv S. Dymákové, autor snímku Martin Veselý zoom_in Slova Václava 'Krychliče' Kulhánka jsou v této době velmi aktuální.

Ve volném čase sbírá a publikuje lidské příběhy, a to formou dlouhých syrových rozhovorů, které spolu s fotografem Markem Chaloupkou zveřejňují na stránkách www.pribehylidi.cz.

Poté, co se jí narodil syn, začala pomáhat samoživitelkám v nouzi a od roku 2018 už mezi ně se svým týmem rozdělila potraviny za více, než 2 miliony korun.

MARTIN KONEČNÝ - kamera

PETR BĚLÍK - dramaturg

MAREK CHALOUPKA - fotograf, grafik

MARTIN VESELÝ - fotograf

MARTIN WATCH - fotograf

JAN BÁVOR - fotograf

ONDŘEJ BAHULA - animace

JAROSLAV NOVOTNÝ - animace

VÁCLAV VAJGL - animace

MICHAL DVOŘÁČEK - zvukový mix

MAREK BRYKNER - střih traileru