Obyvatelům Holic, již nyní dlouhou dobu sužovaným nadměrnou dopravou v centru města, se od pondělí ještě více přitíží. Důvodem je plánovaná rekonstrukce na silnici I/11, vedoucí z Hradce Králové do Ostravy, konkrétně na úseku mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí.

Tiráci si zajedou

Objížďka opravovaného silničního úseku je proto vedena z Hradce Králové po silnici I/35, a to jak pro osobní, tak i nákladní přepravu. „Osobním automobilům stačí, když dojedou do Holic, kde na křižovatce před náměstím odbočí směrem do Borohrádku a v Česticích se opět na silnici číslo jedenáct napojí,“ uvedl jeden z pracovníků Ředitelství silnic a dálnic. Řidiči nákladních vozidel si však podstatně zajedou, neboť budou muset z Hradce Králové dojet až do Svitav, a teprve odtud pokračovat do Ostravy.

Poslední dostupná mapa intenzity dopravy na dálnicích a silnicích I. třídy z roku 2005, uvádí, že přes Holice projede za jeden den průměrně dvacet tisíc vozidel. V úseku, jehož rekonstrukce právě začala, pak stejná mapa uvádí denně dvanáct až čtrnáct tisíc aut. Valná většina z nich tak teď bude projíždět Holicemi! A to až do konce září, kdy má podle předběžného plánu celá uzavírka skončit.

(Lukáš Peška)