Zuzana Dvořáková, sedmačtyřicetiletá starostka Čepí, je další želízkem pardubického okresu v soutěži Starosta roku. Toho z navržených kandidátů vybere odborná komise a vítěz obdrží pro obec sto tisíc korun.

Zuzana Dvořáková starostuje v Čepí první, leč kratší volební období. Na vedoucí post v obci usedla až po nových volbách v dubnu 2007. Přesto se jí dobře pracuje až do dubna roku letošního. „Nyní jsou konečně v zastupitelstvu lidé, se kterými je radost pracovat a mají do práce chuť. Do té doby se hodně politikařilo,“ říká Dvořáková.


Práce v obci je podle ní nad hlavu. „Chci dokončit opravu komunikace v průmyslové zóně a kompletní rekonstrukci mateřské školky. Na obojí máme peníze. Mám v plánu také opravu veřejného osvětlení a budeme bojovat o dotaci z Programu rozvoje venkova na úpravu středu obce a zelených ploch, chodníků a dalších místní komunikací,“ energicky vyjmenovává Zuzana Dvořáková.

A co považuje za dosavadní úspěch? Že má obec Čepí nový mostek přes Dubanku a že obec prodala všechny pozemky jak pro rodinnou výstavbu, tak i pro podnikání.