Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil tendr na rekonstrukci Plaveckého areálu Pardubice.
Důvodem jsou příliš přísné podmínky, co se týče počtu zaměstnanců firem ucházejících se o zákazku. Město stanovilo, že společnost, která zakázku získá, musí mít alespoň 800 zaměstnanců.

„Chtěli jsme, aby opravu bazénu prováděla skutečně silná společnost. Osobně jsem stále přesvědčen, že podmínky byly přiměřené. Zvlášť v této době, kdy mnohé firmy krachují,“ uvedl náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

Antimonopolní úřad však usoudil, že takové kritérium je nepřiměřené vzhledem k rozsahu zakázky. Ta je v hodnotě přes půl miliardy korun. Vedení pardubické radnice má nyní patnáct dní na to, aby případně podalo odvolání proti rozhodnutí úřadu.

„Zatím nevíme, zda tak učiníme. Nejdříve to musí posoudit naši právníci. Pokud bychom se neodvolali, tak by mělo být vypsáno nové výběrové řízení. To by pak mělo skončit v květnu nebo v červnu, pokud ovšem opět nějaká firma nepodá námitku,“ vysvětlil Krejčíř.
Plavecký areál má v současnosti výjimku od hygieniků, a tak může být v provozu až do konce června.

„Plavecký bazén zůstane pro veřejnost otevřen až do konce června. Pokud se podaří vybrat zhotovitele, tak by rekonstrukce mohla začít o letních prázdninách,“ dodal Krejčíř.

Lukáš Dubský