Začátkem roku avizovaná přestavba křižovatky ulice Kyjevská a Průmyslová začíná. Křižovatka tvaru T se má do čtyř měsíců změnit v kruhový objezd. První práce mají začít už nyní, město Pardubice uvádí, že termín dokončení by měl být na konci dubna.

„Během výstavby bude v tomto úseku vybudováno také nové veřejné osvětlení, dojde též k přeložce vodovodu, vyvložkování stávající kanalizační stoky, upraveno musí být také trolejové vedení a podobně,“ uvádí radnice na svých stránkách.

Město rovněž slibuje, že průjezd tímto poměrně frekventovaným úsekem zůstane po celou dobu rekonstrukce zachován, v návaznosti na postup prací bude ale omezen. To by mělo platit zejména proto, že křižovatka je hned za výjezdem z garáží záchranné služby ve směru do celého města.

„Úprava křižovatky samozřejmě počítá s nutností zachování výjezdu vozů záchranné služby a to buď výjezdem z garáží do ulice Kyjevská jako obvykle, případně sanity mohou vyjíždět i přes dvůr do ulice Průmyslová odkud se vrátí zpět na Kyjevskou. Rozvrh stavebních prací máme k dispozici a případné změny se dozvíme včas. Pro pacienty to žádné komplikace ani zdržení znamenat nebude,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.