Začne ve 14.30 hodin slavnostním kloboukovým průvodem v čele s koňským spřežením a erbem kohouta, vyšehněvickými kroji a slavnostním obecním praporem. Do kroku zahraje Přeloučská dechovka Vladimíra Kosiny.

Pouť ve Vyšehněvicích doprovází i soutěže, děti si mohou nazdobit mávátko s kohoutem a klobouk, porota vybere a ocení ty nejhezčí. Zdatní pekaři a pekařky se zase mohou utkat v soutěži Buchty nejen pro Honzu. Soutěžící musí připravit buchty s libovolnými náplněmi, čím originálnější, tím lepší.

Návštěvníci pouti se také stanou svědky opětovného rozeznění vyšehněvické zvoničky. V minulosti bylo tradicí zvonit třikrát denně – ráno, v poledne a večer, navíc každý pátek v 15 hodin a také při různých zvláštních událostech.

„Navážeme na tuto krásnou tradici a budeme zvonit každý den v poledne,“ uvedla starostka obce Jana Exnerová. Zvonit se bude ve Vyšehněvicích pomocí elektronického zařízení, které je dálkově řízené radiovým signálem. Návštěvníci poutě budou mít odpoledne také příležitost projet se po obci v kočáře taženém koňmi, užít si přehlídku svatebních šatů či posedět se sousedy ve dvoře hostince. Pro děti budou přichystané skákací atrakce.

Policie pátrá po sedmapadesátileté ženě
Policie pátrá po sedmapadesátileté ženě