Vše, co je spojené s Amerikou, bude dostupné v sobotu 11. srpna od půl jedenácté dopoledne na dostihovém závodišti v Pardubicích. Program je připravený do deseti hodin večer a celý festival bude moderovat Martin Dejdar s Petrem Vackem. Loni dorazilo 16 tisíc lidí.

Friends Fest je open-air festival pro všechny, kdo obdivují americké automobily a motocykly, mají rádi americké pochutiny a muziku či se zajímají o vojenskou historii a techniku nebo je baví svět westernu a indiánů. To všechno si budou moci návštěvníci festivalu užít.

Mimo to si budou moci vychutnat i atmosféru rodeové arény, stylovou módní přehlídku nebo se zúčasnit soutěže v pojídání chilli. Nebudou se nudit ani děti, pro které bude na závodišti spoustu atrakcí a soutěží.

„Americká ambasáda slaví sto let stejně jako Česká republika. Při této příležitosti dorazí na festival i americký velvyslanec v České republice Stephen B. King,“ řekl ředitel festivalu Jan Myšička a poukázal i na několik dalších novinek letošního ročníku: „Návštěvníci se mohou těšit například na představení skupiny 7. kavalérie generála Custera, kterou vede herec Václav Vydra, nebo na dvojitý přelet gripenů. Další novinkou je vystoupení anglické glam-rockové kapely Slade a české heavy metalové skupiny Citron.“ Během festivalu vystoupí také další čeští hudebníci. Bude znít i blues, country či rock ’n’ roll.

Vstupenky je možné získat v předprodejích za zvýhodněnou cenu 250 korun, dostupné budou i na místě. Děti do 150 centimetrů mají na festival vstup zdarma.   (tča)