Kde si s námi můžete zazpívat
ve středu 14. 12. od 18 hodin?
PARDUBICE
Atrium Palác Pardubice
HORNÍ ŘEDICE
U obecního domu
BOREK
U klubovny nohejbalového areálu
CHOTEČ
U stromečku před pohostinstvím
ZDECHOVICE U PŘELOUČE
Vánoční strom na sídlišti
HOLICE
U stromečku Rodinného centra Holoubek
Více informací najdete na naší internetové adrese
www.ceskozpivakoledy.cz

Ojedinělý projekt Deníku spojí všechny jeho čtenáře při zpěvu vánočních hitů, mezi nimiž nemohou chybět Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán či Půjdem spolu do Betléma.

Hlavním hostem letošního pardubického zpívání, která se uskuteční v Atrium Paláci Pardubice, bude Chlapecký sbor Bonifantes. Večerem diváky opět provedou moderátoři Petra Beránková a Miroslav Hruban z Českého rozhlasu Pardubice, který je mediálním partnerem tohoto unikátního počinu. „Atmosféra byla vždycky úchvatná," sdělila Petra Beránková.

Akce je otevřená pro všechny a vstup je zdarma.

A pokud byste náhodou neznali texty všech koled nazpaměť, nevadí! Ve středečním vydání Deníku v den akce je najdete!

Zpívat se ale nebude jen v Pardubicích. Do projektu Česko zpívá koledy se už přihlásily rovněž Horní Ředice, Borek, Choteč, Zdechovice a Holice.
Choteč se k zpívání koled s Deníkem připojí poprvé.

„Sejdeme se před pohostinstvím u rozsvíceného stromečku," sdělila pořadatelka Martina Chvojková.

Koledy předzpívají místní děti, doprovázet je bude symfonická hudba z reproduktoru a možná budou pomáhat i klávesy.

Ve Zdechovicích se k Česko zpívá koledy připojí letos podruhé. Vloni se zpívání stalo součástí tradiční zdechovické akce Úcta ke stáří, protože termíny se ideálně propojily. Letos se účastníci setkají u vánočního stromu na sídlišti. „Srdečně zveme všechny obyvatele. Koledy jsme natrénovali v pěveckém kroužku místních dětí a seniorů. Doprovodí nás hudba z reproduktoru," přiblížila organizátorka Sonja Borovičková.

Zajímavý doprovodný program připravují v Horních Ředicích. „Vloni se nám akce velmi líbila, přestože pršelo. I letos se sejdeme u Obecního domu," uvedla Marta Horáková z Horních Ředic.

Obecní dům poskytne příchozím po zapění koled zázemí i další sváteční zábavu. Bude možné dát si horký nápoj a prohlédnout si vánočně laděnou výstavu, betlém, ale také výrobu ozdob ze skleněných kamínků.

SOUTĚŽ PERNÍČKŮ

Organizátoři připravili také výstavu perníčků a soutěž o nejhezčí z nich. „Do Obec-ního domu můžete nosit perníčky malé, ale i chaloupky, či jiná větší perníková dílka," vyzvala obyvatele Marta Horáková a dodala, že koledy zazpívají děti ze základní školy, místní ženy i další příchozí.

Také v Holicích se už nemohou dočkat středečního zpívání koled. Holičtí si navodí příjemnou vánoční atmosféru u stromečku Rodinného centra Holoubek.

Hlavním tahounem bude pěvecký sbor Radost, který funguje při Holoubku. „Zpívat budou všichni, děti, dospělí i důchodci. Už teď spřádáme plány na příští rok, kdy bychom chtěli tuto akci uspořádat na náměstí," řekla Milena Vohralíková, vedoucí holického centra Holoubek.