V obchodním centru

„I když teploty ještě neklesly hluboko pod bod mrazu a pořadatelé nemuseli lopatami odhazovat kupy sněhu, tak o materiály s aktuální nabídkou zimních sportů a pobytů z Orlických hor a Podorlicka a Králického Sněžníku byl velký zájem,” konstatoval za DSVČ Jaroslav Drobný.

Prezentace, které se kromě Pardubického kraje účastnily i další regiony České republiky, se konala ve velkém obchodním centru Galeria Dominikanska ve Wroclawi.
O návštěvníky, které již pohltila předvánoční nákupní horečka, tak nouze nebyla.

„Obchodní centrum ve Wroclawi navštěvujeme již tradičně, tentokrát potřetí, a to z důvodu, že se tak přímo snažíme oslovit a zaujmout cílovou skupinu - turisty, které za námi do výstavních hal nepůjdou. Proto hodnotím tuto formu prezentace Pardubického kraje jako velmi přínosnou,“ prohlásil Miroslav Stejskal, krajský radní zodpovědný za cestovní ruch.

„Zájem návštěvníků obchodního centra o Pardubický kraj nás opět mile překvapil. Tradičně byl mezi návštěvníky zájem o známé turistické cíle na našem území, jako je Litomyšl a Polička. Těšil nás bezpočet cílených otázek na lyžařská střediska a na možnosti trávení aktivní dovolené. Jako velmi zajímavé hodnotíme i nárůst dotazů o konkrétní tipy na kvalitní ubytování v Pardubickém kraji a silvestrovské akční nabídky. O tom, zda-li přijedou Poláci oslavit Nový rok právě do Pardubického kraje, se brzy přesvědčíme,” nechal se slyšet Jaroslav Drobný.

Musí jít s dobou

Na pultu Pardubického kraje byl návštěvníkům představen regionální turistický portál formou ukázek práce s tímto médiem ke snadnému získání konkrétních a především aktuálních informací v polském jazyce. „Možnost praktických ukázek práce s turistickým portálem spatřuji jako jeden z největších plusů naší prezentace. Musíme jít s dobou - ne všichni chtějí sbírat a pročítat tištěné propagační letáčky. Především pro mladší generaci je dnes jednodušší a přirozenější odnést si vizitku s internetovou adresou a všechny potřebné informace si nalézt v pohodlí domova u počítače,“ uzavřel Stejskal.