Velké množství stromů bylo pokáceno za marketem OBI. Na úřadu prvního městského obvodu, který kácení povolil, ale nikdo nebyl schopen říci, kvůli jaké stavbě zeleň musí ustoupit. Představitele samotných Pardubic postoj obvodu doslova nadzvedl.

Do debaty se nečekaně zapojil i primátor Jaroslav Deml (ODS). Svou stranickou kolegyni, starostku Hanu Tomanovou, nešetřil. „Je zcela nepochybné, že za kácení je plně zodpovědný Úřad městského obvodu 1, v jehož čele stojí paní starostka Hana Tomanová. Avšak vzhledem k tomu, že paní starostka mlčky přihlíží k doslova diletantskému přístupu příslušných úředníků ÚMO 1, rozhodl jsem se, že já k této věci mlčet nebudu,“ řekl Jaroslav Deml. „Předně bych chtěl vyjádřit hluboké politování nad způsobem, jaký zvolili pracovníci ÚMO 1 při komunikaci se zástupci médií. I když by omluva za zpackanou komunikaci měla zaznít z jiných úst, pardubické veřejnosti se tímto omlouvám za celé město já. Vzniklá situace mě nesmírně mrzí a budu trvat na tom, aby z ní byly vyvozeny patřičné důsledky.“

Primátor Deml požádal starostku, aby zjednala nápravu a informace veřejnosti poskytla.

„Nepřipadá mi vhodné, abych já osobně nebo magistrát vysvětloval rozhodnutí příslušného úřadu městského obvodu. Když už obvody máme, musí si uvědomovat svoji odpovědnost nejen na poli úředním, ale také na poli komunikace s veřejností,“ dodává primátor.

Kácení stromů u OBI: Jaký je váš názor?

Co bude stát na pozemku za pardubickým marketem OBI, na němž se ve velkém kácí stromy? Zjišťujeme pro vás podrobnosti.

A co si o tomto kácení myslíte vy – čtenáři Pardubického deníku? Některé vaše názory z webové diskuse na internetové adrese www.pardubicky.denik.cz/kaceniuobi dnes otiskujeme a těšíme se na další.

Šimon Prouza: V Pardubicích je už tak dost obchodů, ale přírody je tu docela málo, takže tímto kácením se to ještě zhoršuje. Za chvilku tu bude druhá Praha, samé odpadky na každém rohu a ulice plné aut. S čím se tu nějací další stavitelé obchodních domů objeví příště? S vykácením a zastavěním polabských luk? Překopáním Dubiny? Někdo by s tím měl něco udělat.

Václav: Porost za OBI byl náletový, topoly vysázené před padesáti lety dožité, prostor vyžadoval rekultivaci, byl velmi nevzhledný. Nejsem nadšencem pro obchoďáky, škoda, že územní plán byl udělán tak špatně, že nenechal větší prostor pro oddechovou a rekreační zónu okolo řeky. Co tam bude, je obrazem vedení města, dalo se to změnit. Apropó, betonárka tam nikdy nebyla. Zdraví rodilý Pardubák.

Také máte svůj názor? Zajímá nás! Připojte ho do diskuze!