Právě dnes od 18 hodin se na novém místě – na pardubické třídě Míru u fontány nedaleko Obchodního centra Magnum – sejdeme, abychom si společně zazpívali ty nejkrásnější vánoční koledy. Přijďte podpořit tento unikátní celorepublikový počin regionálního Deníku, který nemá obdoby, podobně jako to udělali naši partneři. Za jejich podporu moc děkujeme! Bez nich by se tato akce ve městě perníku nemohla uskutečnit.

Návrat ke koledám

„Projekt Česko zpívá koledy vnímám maximálně pozitivně. To proto, že v době, kdy na nás z výloh obchodů vykukují Santa Clausové a z reproduktorů znějí Jingle Bells, nás tato akce vrací ke tradičním koledám. Koledám, kde se zpívá o Ježíškovi a českých zvycích a tradicích. Společné zpívání napříč republikou je pak gestem pospolitosti lidí dobré vůle," sdělil pardubický primátor Martin Charvát.

„Jsem moc rád, že takový projekt Deník vytvořil. Těší mě to o to víc, že plně koresponduje s mou rodinnou tradicí, kterou jsme založili před zhruba deseti lety. Na Štědrý den se všichni, včetně mých dětí a vnoučat, sejdeme a zpíváme společně ty nejkrásnější koledy," nechal se slyšet starosta pardubické „jedničky" Jaroslav Menšík.

„Už od prvního ročníku má tato akce obrovskou návštěvnost. Je pevným bodem programu vánočních trhů a je již nedílnou součástí bohaté předvánoční nabídky v Pardubicích," vyjádřil se Tomáš Urban, který je pověřen řízením Kulturního centra Pardubice. „Tato akce se koná v Pardubicích už popáté. Nově se ale letos přesouvá na třídu Míru. Je to proto, že jsme chtěli dostat živý kulturní program na opravenou hlavní třídu. Proto unikátní projekt Česko zpívá koledy bezplatně technicky podporujeme například stavbou pódia, zastřešením a zázemím pro účinkující," vysvětlil Tomáš Urban.

Vyhřívaný stan

Pro účinkující bude na pardubické třídě Míru k dispozici rovněž vyhřívaný stan, který dodá společnost, jejímiž šéfy jsou Jan Koubek a Matěj Vlček. „V Pardubicích jsme byli od samého začátku tohoto projektu. Líbí se nám, má u lidí ohlas a účinkující náš vyhřívaný stan v zimě velmi kvitují. To všechno jsou důvody, proč se této akce opět rádi zúčastníme," řekl Jan Koubek, jehož společnost zajišťuje převážně nápojový catering po celé republice na nejrůznějších festivalech, plesech či soukromých akcích.

Příjemná nálada

Catering pro účinkující letos zajišťuje Petr Hurta, který je provozovatelem kavárny Pierre Coffee & Cocktails.

„Jsme rádi, že se můžeme připojit k akci, která má v Pardubicích tradici a pomáhá její návštěvníky naladit na příjemnou atmosféru nejkrásnějších svátků v roce," poznamenal Petr Hurta.