Primátorem Pardubic bude s největší pravděpodobností lídr kandidátky hnutí ANO 2011 Martin Charvát. Vyplývá to ze sobotního společného jednání dvou nejúspěšnějších stran letošních komunálních voleb v Pardubicích – hnutí ANO a ČSSD. Oba subjekty podepsaly deklaraci nazvanou Koalice pro lepší Pardubice, v níž se zavazují ke společnému postupu při hledání dalších koaličních partnerů i k podpoře Martina Charváta na post primátora.

„Během pondělí a úterý budeme hovořit s dalšími politickými subjekty. Ve středu by mělo být definitivně jasno," nastínil další postup Martin Charvát. Konkrétnější však být nechtěl. „V tuto chvíli můžu sdělit pouze to, že s komunisty do koalice nepočítáme," poznamenal pardubický lídr hnutí ANO 2011. „Možná však dojde i na nějaká překvapení," prohlásil s tajuplným úsměvem pravděpodobný primátor.

„Vzhledem k výsledku voleb jsme s dohodou s hnutí ANO spokojeni. Respektujeme, že by lídr ANO Martin Charvát měl být primátorem. ČSSD bude v novém vedení města usilovat o finance, což je záležitost nynějšího náměstka primátorky Jiřího Rozinka, a sociální záležitosti, což je doména současného šéfa zastupitelského klubu ČSSD Jakuba Rychteckého," nechal se slyšet pardubický lídr kandidátky sociální demokracie Vladimír Ninger.

„Nyní se chystáme na jednání s dalšími potenciálními koaličními partnery. Pokud budou úspěšně dovedena do konce, počítáme s tím, že ve středu se je veřejnost dozví," vyjádřil se pro Deník Vladimír Ninger.

Koho chce ANO a ČSSD oslovit, ani lídr sociální demokracie neupřesnil. „Úspěšných stran bylo víc. Nějakou představu máme, ale zatím bych ji nerad konkretizoval. Myslím si však, že o partnery z končící vládnoucí koalice na pardubické radnici nepůjde," uzavřel Vladimír Ninger.