„Ve druhé třetině nám Hradec odskočil, nebyli jsme tam tak hladoví. Neblokovali jsme tolik střely, prohrávali vhazování. To jsou detaily, které potom můžou nakopnout,“ ohlížel se trenér Miloš Holaň za posledním duelem základní části.

Po prohře, která vyrovnala bilanci východočeských derby v této sezoně, pokračovalo drama ohledně nasazení do play off. Čekalo se na výsledek posledního utkání Vítkovice – Liberec. Když domácí tým skóroval, propukla v pardubické kabině euforie. Dynamo se udrželo v první šestce.

„V kabině bylo nejprve obrovské zklamání, že jsme si to neuhráli sami. Pak jsme se dozvěděli o gólu Vítkovic. S tím, co jsme dokázali, nikdo nepočítal,“ uvedl brankář Ondřej Kacetl.

„Je za tím tvrdá práce. Hodně jsme se soustředili na obranu v našem pásmu. Celkově jsme začali získávat mnohem více kotoučů,“ zamýšlí se obránce Josef Hrabal, jenž se k týmu Pardubic připojil během prosince.

Hokejisté Dynama se po krátkém volnu začnou ve středu chystat na čtvrtfinálového soupeře. Tím je Třinec, s nímž ve všech čtyřech zápasech této sezony bodovali. Play off je nová soutěž.

„Začíná se od nuly, s tím bychom do toho měli jít. Musíme si vážit toho, kam jsme se dostali, ale zároveň na sebe být přísní. Budou to úplně odlišné zápasy,“ předpokládá Holaň.

V roli favorita do série vstoupí po základní části třetí Třinec. Dynamo už splnilo cíl v podobě postupu do play off, nyní se nabízí další výzva. „Cílem je vždy postup. Nepředpokládám, že někdo z nás si půjde zápasy jen užít. Budeme bojovat a blokovat střely,“ tvrdí obránce Hrabal.
Nejen pro něj bude čtvrtfinálová série speciální, v dresu Ocelářů odehrál řadu sezon. „Pro mě to je velký zážitek. Od té doby, co jsem tady, tak každý zápas proti Třinci byl pro mě speciální. A teď přijdou minimálně další čtyři,“ těší se.

Za týden čtvrtfinálová série vypukne. První dva zápasy se hrají v Třinci.

Čtvrtfinálová série s Třincem ve zkratce
Kdy se hraje:
Úterý 13. března a středa 14. 3. v Třinci, sobota 17. 3. a neděle 18. 3. v Pardubicích (případné další zápasy: 21. 3., 23. 3. a 25. 3.).

Vzájemné zápasy:
V této sezoně získaly Pardubice proti Třinci celkem 8 bodů (výhra doma 2:1 a v Třinci 6:2, dvakrát prohra 2:3 po nájezdech).

Z druhé strany:
Řada aktérů nadcházející série působila dříve v týmu soupeře (Pardubice: sportovní manažer a asistent trenéra Pavel Marek, videotrenér a vedoucí mužstva Denis Havel, hráči Josef Hrabal, Marek Trončinský, Rostislav Marosz, Ján Sýkora. Třinec: asistent trenéra Marek Zadina, hráči Tomáš Linhart, Daniel Rákos, Tomáš Marcinko).

Vstupenky:
Prodej vstupenek na třetí a čtvrté utkání série hrané v Tipsport areně bude zahájen ve středu 7. března v 9.00 hodin. Majitelé permanentek KLASIK mají svá místa rezervována do pondělí 12. března do 18.00 hodin.

Glosa Tomáše Raise
Užívat si? Ne, ještě je stále časUžijme si to – s tímto heslem vstupuje pardubický hokejový klub do čtvrtfinále play off. Ano, po období strádání a obzvlášť po loňské sezoně se to jednoznačně nabízí. Užít si napínavou sérii mohou minimálně fanoušci, kteří příští víkend zaplní pardubickou arénu.

A co hráči? Zdálo by se, že mají splněno. Cílem bylo předkolo, které se dokonce povedlo přeskočit. Ale s tím se kabina nespokojí. Euforie z přímého postupu? Již za pár minut znovu slyšíte od samotných hokejistů slova o tvrdé práci, týmové hře a především o skvělé partě. A vy přitom nemáte pocit, že by se jednalo pouze o fráze.

S výsledky se samozřejmě dostavuje i lepší atmosféra. Tým dobře ví, co ho dovedlo na současnou pozici. Toho se budou Pardubice držet. Již ukázaly, že potrápit favority umí. Užívat si mohou po sezoně. Ta zatím rozhodně nekončí.