„Závodníci budou vyjíždět z třídy Míru přes náměstí Republiky, Sukovu třídu a Masarykovo náměstí zpět na třídu Míru, která bude po celou dobu závodu zcela uzavřena,“ uvedla Iveta Koubková z tiskový úseku pardubického magistrátu. Jeden okruh memoriálu je dlouhý přibližně 1,5 kilometrů. Hlavní závod se jede na 50 okruhů.

Na náměstí Republiky budou od křižovatky s třídou Míru ve směru k Sukově třídě kvůli závodu uzavřeny levé jízdní pruhy, které nebudou průjezdné ani v délce celé Sukovy třídy. Pro motoristy bude navíc uzavřeno Masarykovo náměstí. Vjezd bude v pravých jízdních pruzích povolen pouze vozům MHD a policii, záchranářům a hasičům. „Objízdná trasa pro motoristy povede obousměrně ve dvou pravých jízdních pruzích po Sukově třídě, bezejmennou propojkou do ulice K Polabinám a na Palackého třídu,“ přiblížila Iveta Koubková.

Závod ovlivní také provoz autobusů a trolejbusů. Uzavřeny budou zastávky Masarykovo náměstí ve směru do Polabin i ve směru na náměstí Republiky, zastávka Sukova ve směru na náměstí Republiky, obousměrně budou uzavřeny také zastávky třída Míra a U Grandu.

Křivkův memoriál se letos jede po 41. Vloni byl kvůli složité dopravní situaci ve městě zrušen, rozkopané totiž bylo přednádraží a také Sakařova ulice.

Návrhy na změnu trasy s tím, že by cyklisté startovali na třídě Míru, ale větší část závodu by se pak odjela na Dukle, tehdy pořadatelé z Cyklistického klubu Lokomotiva odmítli. Nakonec se ale město a pořadatelé dohodli, že chtějí v této sportovní tradici pokračovat. Cyklisté tak budou i přes dopravní problémy, které v Pardubicích trvají, opět kroužit centrem města.