VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro další rozvoj Spojila je nutné vyřešit protipovodňovou ochranu

Spojil – Pardubický deník pokračuje s projektem Starosti (nových) starostů, který má za cíl čtenářům představit nové vedení v jednotlivých městech či obcích okresu. Na položené dotazy odpovídá starosta obce Spojil Jan Křivka.

20.11.2010 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Gajdoš

Jméno: Jan Křivka
Datum a místo narození: 19. 12. 1967, Ledeč nad Sázavou
Rodinný stav: Ženatý
Původní povolání: Zdravotník
Politická strana: ODS

Jaké budou Vaše první kroky ve funkci starosty?
Upřímně řečeno na jednu stranu velmi příjemné. Poděkuji řediteli Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslavu Němcovi a jeho kolegům za dokončení rekonstrukce silnice v ulici Na Okrajích, která je jedinou příjezdovou komunikací do obce. Velice si jejich přístupu vážím, a tudíž jim patří velké a upřímné poděkování nejen ode mne, ale i od zastupitelstva obce Spojil a samotných občanů. Děkuji rovněž dodavatelským firmám. Na stranu druhou budu podnikat i kroky velice nepříjemné. Jsem neuvolněný starosta obce. V těchto dnech přicházím o své zaměstnání u Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Jaké projekty budete připravovat jako první?
Hlavním úkolem, který stojí nejen před námi, ale i před samotným statutárním městem Pardubice je vyřešení protipovodňové ochrany v oblasti povodí Spojilského odpadu. Jen těžko lze předpokládat další rozvoj naší obce bez vyřešení této problematiky. Rovněž je nutné konstatovat, že katastrální území Staročernska se bez protipovodňové ochrany nemůže obejít. Již nyní je k diskuzi logistické centrum Starzone a jeho vliv na odtokové poměry dešťových vod. Další rozvoj v tomto území je do vyřešení těchto otázek zcela jistě nepřijatelný.

Ve kterých projektech budete pokračovat z předchozího volebního období?
Myšlenek, problémů a záměrů je zcela jistě mnoho. Budeme se zajímat o rekonstrukci místních komunikací, dále o vybudování důstojného zázemí pro naše seniory, hasiče, technické služby a úřad. Stranou nemohou zůstat ani naše ratolesti, tudíž chceme řešit otázku mateřské školy. Nyní již realizujeme rekonstrukci cyklistické stezky směrem na sídliště Dubina. Tato by měla být v příštím roce nasvícena veřejným osvětlením.

Který projekt z uplynulého volebního období se nejvíce povedl?
Těžko soudit, ale pokud mohu mluvit za sebe, tak mám upřímnou radost z naší návsi s její zpívající fontánou a parkovou úpravou. Dále proběhla významná rekonstrukce místní kaple. Dokončili jsme stavbu technického a společenského zázemí sportovního areálu obce.

(dub,saf)

20.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Extraligový duel Chomutov - Pardubice.
8

Pirát Vondrka znovu udeřil a vzal body Dynamu

Den po parlamentních volbách, 22. října, začala povolební vyjednávání ve Sněmovně v Praze. Faltýnek
SLEDUJEME ON-LINE
9

Zeman potvrdil, že Babiše jmenuje premiérem. Začala povolební vyjednávání

Při nehodě byla zraněna matka s dítětem

Lázně Bohdaneč - Maminka s malým chlapcem skončili s autem v příkopu a následně v nemocnici.

Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Pardubice - Ligový top-skórer Quentin Peterson sice vysázel 26 bodů, ovšem Dominez Burnett ještě o 2 více a dovedl pardubickou Beksu ke druhému vítězství v novém ročníku basketbalové NBL. 

Únik plynu se nekonal, záchranáři přesto měli práci

Přelouč - Na místě se zdravotníci museli postarat i o miminko.

TOP 09 je ve sněmovně, poslanec Skalický ale mandát ztratil

Pardubice – Prohra s křečovitým úsměvem. Tak hodnotí volební výsledek TOP 09 poslanec Jiří Skalický. Po napínavém sčítání hlasů se sice jeho strana do Poslanecké sněmovny dostala, ovšem sám Skalický ve funkci poslance končí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení