Operační střediska městské i státní policie stále častěji přijímají oznámení, že silnice v okolí písníku Hrádek je zcela neprůjezdná. V minulých dnech na místě zasahovali policisté z Lázní Bohdanče.

Potíže s řidiči jsou prý každý rok

„Jde o problém, kterému čelíme každý rok, kdy sem v tomto horkém počasí najíždějí stovky návštěvníků a milovníků koupání. Mezi nimi je však i spousta těch neukázněných, kteří se jedou a parkují, kde chtějí,“ rozčiloval se jeden z pardubických policistů. Podle něj prý mnoho řidičů nerespektuje rozmístěné dopravní značky. „Ačkoliv jsou v těchto místech umístěny dopravní značky zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, která upozorňuje na možný odtah, řidiči to neberou v potaz,“ pravil policista.

Tím, že lidé svá auta zaparkují po obou stranách silnice, se podle policistů samozřejmě dopouštějí přestupku v dopravě. A navíc se komunikace stává téměř neprůjezdnou!

„Řidiči si zřejmě neuvědomují, že tímto znemožňují průjezd nejenom ostatních řidičů, ale často znesnadní i jízdu vozidel záchranářů,“ vyjádřila se mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
Policisté situaci v těchto místech monitorují a v rámci svých možností dělají různá opatření. „Minulý týden dokonce došlo i na uzavření části komunikace a policisté zde museli řídit dopravu,“ dodala policejní mluvčí.

Muži zákona v případech nesprávného parkování však přeci jen ale upřednostňují pokutu před odtahem. „Odtah auta v těchto místech je záležitostí minimálně třiceti minut včetně veškeré dokumentace. Když se pak odtahová služba vrátí, na stejném místě už s jistotou stojí jiné vozidlo. Proto se tyto situace ve většině případů řeší blokovou pokutou,“ upřesnila Maturová.
Policisté rovněž na problémových místech vyhlašují megafonem registrační značky neukázněných řidičů, kteří si mají vozidlo přeparkovat. Dovětek o možném odtažení pak prý většinou zabere.

„Většina řidičů se této hrozby zalekne a svůj vůz pak skutečně přeparkuje na místa k tomu určená,“ řekla mluvčí. Ta zároveň radí, aby lidé k návštěvě písníků využili spíše jízdních kol.

„V okolí písníků sice jsou místa na parkování osobních vozidel, ta jsou ale plná v první řadě,“ podotkla.
Stejnou situaci s parkováním však kromě Hrádku zažívají i v Opatovicích či třeba v Mělicích. „Problém s parkováním řeším u domu v Polabinách, kde bydlím, každý večer. Pak se chci jet vykoupat a zase nejprve půl hodiny parkuji,“ řekl nazlobeně jeden z návštěvníků Mělic.