Zbytek akcií hokejového klubu chce po městu Pardubice většinový vlastník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Roman Šmidberský.
Ten nyní vlastní 51 procent akcií, město má zhruba třicet čtyři procenta. Pardubický podnikatel ovšem nabídl, že třetinu klubu vlastněnou městem odkoupí.

„Usilujeme o odkoupení balíku akcií od města. Myslím si, že by nemělo vlastnit společnosti tohoto typu. Důkazem toho je třeba Dostihový spolek," uvedl v rozhovoru pro Deník většinový majitel klubu Roman Šmidberský.

„Chtěli bychom dostat politiku z hokeje pryč. Mělo by to fungovat tak, že městská samospráva vytvoří podmínky pro to, aby tady mohly fungovat Dostihový spolek, hokej a další sporty. Vlastní sportoviště a dá prostor společnostem, aby vyvíjely sportovní činnost," vysvětlil svou vizi Roman Šmidberský.

Podnikatel je v případě jednání s městem mírný optimista, stávající stav prý úplně nevyhovuje ani jemu, ani vedení města.

Chtějí záruky

Ani čelní představitelé krajského města se prodeji zbylých akcií úplně nebrání. O všem ale budou muset rozhodnout pardubičtí zastupitelé. A ti nejspíš budou po Šmidberském požadovat záruky, že hokej zůstane v Pardubicích.

„O zájmu pana Šmidberského víme a určitě je to téma k jednání. Zatím se o tom začínáme jen bavit. Nedokážu v tuhle chvíli říct například to, na kolik si akcie ceníme," řekl náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber, který je zároveň členem představenstva klubu.