„Na oddělení registru vozidel končí prodloužené úřední hodiny. Občané tak budou znovu obsluhováni v běžných časech," uvedl tiskový mluvčí pardubického magistrátu Ondřej Tušl.

Systém zkolaboval

Prodloužené úřední hodiny byly na registru vozidel zavedeny poté, co zhruba v polovině července zcela zkolaboval nový systém registrace vozidel a na úřadu se tak tvořily dlouhé fronty nespokojených motoristů. Vozidla tak bylo možné přeregistrovat 41,5 hodiny v týdnu, jednalo se o přechodné opatření, dokud nedošlo ke stabilizaci situace.

Město chtělo motoristům vyjít vstříc, ačkoliv chyba prý nebyla na straně úředníků, ale ministerstva dopravy. „Vina skutečně nebyla na naší straně, ale jsme tu proto, abychom občanům poskytovali služby. Proto jsme se jim snažili vyjít maximálně vstříc i za cenu zvýšených mzdových nákladů," podotkl tajemník pardubické radnice Michal Zitko.

Dobeš zůstal

Nový centrální registr vozidel spustilo ministerstvo dopravy 9. července, a to po zhruba týdenní přípravě. Systém, za který by měl provozovatel během tří let vyinkasovat 474 milionů korun, krátce po spuštění zkolaboval a zhruba týden nebyl ani přes sliby ministra dopravy Pavla Dobeše plně funkční. Dobešovi dokonce hrozilo, že bude muset na svůj post rezignovat. Nový systém se ale nakonec rozjel, a tak mohl ministr zůstat.