Dopravní podnik města Pardubice uvažuje o prodloužení trolejbusové linky číslo 3. Její trasa vede z hlavního nádraží přes centrum krajského města až do Lázní Bohdaneč, kde by nově trolejbusy stavěly na konci města. Projekt je zatím jen úvahou, dopravní podnik připravuje studii proveditelnosti, vyjádřit se k problému musí i krajský úřad, který na provoz přispívá. Rozhodující budou také peníze, ty chce dopravní podnik získat z dotací, zatím však není jisté, jak nákladný projekt bude.

O tom, že by trasa trolejbusu mohla být delší, se uvažovalo již před 30 lety. Od roku 1885 stojí na více než polovině úseku sloupy trakčního vedení. Informace o tom, proč se od projektu ustoupilo, ale v archivu dopravního podniku chybí. Nyní by sloupy konečně mohly začít plnit svou funkci. Dopravní podnik musí ale v úseku vyřešit nedostatek energie, podle jeho ředitele je díky moderním technologiím možností hned několik.

Prodloužení nahrává i točna, která je na konci města již také vybudovaná. Trolejbusy by tak nekončily na točně v Husově ulici, ale až za Opatovickým kanálem v blízkosti bohdanečských rybníků. Prodloužená linka v tomto úseku nebude sloužit jen občanům Lázní Bohdaneč, kteří společně se zastupiteli po této změně volají, ale také lázeňským hostům, kteří budou moci snadněji poznávat krásy Pardubicka. Pro Pardubáky by zase byla snadným způsobem, jak utéct z východočeské metropole do přírody.

Vedení dopravního podniku chce navíc existující úsek z průmyslové oblasti Semtín až do Lázní Bohdaneč modernizovat. Proč tedy trasu nedotáhnout do konce – toho nového, který bude v blízkosti bohdanečských rybníků.