Od příští neděle, tedy 11. prosince, dojde nejen k zásadním, ale i k drobným úpravám v jízdních řádech pardubické městské hromadné dopravy (MHD). Těmi zásadními bude pochopitelně rozšíření linek číslo 15 a 12. „Patnáctka” bude od tohoto data zajíždět až do Přelouče, „dvanáctka” si trasu prodlouží až do Úhřetic.

Většina úprav bude jen kosmetických

Drobné úpravy se týkají zejména nově upravených časů v jízdních řádech a rovněž změny názvu některých zastávek. V případě nových názvů se však jedná víceméně o kosmetické úpravy. Například dosavadní zastávka Tesla se bude nově jmenovat U Zámečku či třeba TMS bude nově Zdravotnická škola. Co se týká jízdních řádů, tak u některých spojů se oproti původnímu mění časy, ovšem vždy jen o několik málo minut. Lidé cestující z nebo do Bohdanče musí počítat s tím, že spoje linky číslo 3 nebudou obsluhovat zastávku Semtín, vlečka!

Uzavřená silnice kvůli frézování

Veškeré změny a úpravy v jízdních řádech, které vejdou v platnost příští víkend, jsou k dispozici na internetových stránkách Dopravního podniku města Pardubic.
Příští víkend, tedy od soboty 10. prosince od 7 hodin do neděle 11. prosince, bude uzavřena část Ostřešanské ulice v Nemošicích kvůli frézování a pokládce živičného povrchu.

„Po dobu uzavírky budou vedeny spoje linky číslo 10 ze zastávky Krematorium obousměrnou odklonovou trasou přes Dražkovice a Ostřešany na náhradní zastávku Nemošice, škola, která bude zřízena v ulici 5. května. Dále pak pojede na točnu v Nemošicích a potom po své trase. Vzhledem k délce objízdné trasy může na uvedené lince docházet ke zpoždění spojů o pět až deset minut,” uvedla pro náš Deník mluvčí pardubického dopravního podniku Petra Brunová.