POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ 
KOUPALIŠTĚ CIHELNA

2012 44 363
2013 52 098
2014 28 090

Město Pardubice bude hledat nového provozovatele koupaliště Cihelna. Současnému provozovateli Petru Ministrovi končí na podzim koncese, o koupaliště se ale hodlá ucházet znovu. Nový provozovatel by měl Cihelnu spravovat sedm let.

„Do výběrového řízení se určitě přihlásíme. Nový provozovatel se hledá proto, že nám v říjnu končí koncese udělená v roce 2012," vysvětlil Petr Ministr, jehož společnost provozuje koupaliště již 20 let. Cihelna navíc letos slaví i další jubileum – lidé se tam totiž chodí koupat 55 let.

AP o koncesi usilovat nebude

V minulých letech se hovořilo o tom, že by obě vodní atrakce – koupaliště Cihelna a Aquacentrum Pardubice – mohl provozovat jeden subjekt. Ovšem společnost PAP, který spravuje pardubické aquacentrum, se do koncesního řízení hlásit nebude.

„Nemáme ambici se tohoto koncesního řízení účastnit. Správní rada PAP na základě právní analýzy nedoporučila účast v řízení," sdělil Deníku ředitel aquacentra Jiří Vysoudil.

Přihlášku do výběrového řízení na provoz koupaliště je nutné podat nejpozději 26. června. Vítěz tendru dostane koncesi na sedm let.

Každý přihlášený musí splňovat kvalifikační předpoklady, mezi které patří například zkušenosti s provozování nekrytých bazénů a vodních atrakcí.

Poslední tendr 
byl v roce 2012

Koncesní řízení na provoz koupaliště Cihelna se naposledy konalo v roce 2012. Podmínky pro účast v soutěži pomáhal městu připravit Bohumil Šťastný z katedry zdravotního a ekologického inženýrství Fakulty stavební ČVUT Praha, který se už v minulosti podílel například na přípravě podkladů pro rekonstrukci plaveckého areálu na Olšinkách.

Vítězem koncesního řízení se tehdy stala společnost Petra Ministra, která získala koncesi na tři roky. „Do konkurzu se teoreticky mohlo přihlásit 40 subjektů, které podle našich informací v České republice splňují požadavky. Nabídku podaly tři firmy a vítězem se stal Petr Ministr, který bude provozovatelem na další tři roky," uvedl tehdejší náměstek pardubické primátorky Martin Bílek.