O víkendu se v Pardubicích ztráceli lidé a postupně se opět nalézali. Těžké chvíle si prožili zejména rodinní příslušníci, kteří na ně čekali. 

Po půlnoci se cestou z pardubického majálesu ztratil 17letý chlapec. Jelikož domů v určený čas nedorazil, jeho maminka zmizení oznámila. Obavy zesílily, když strážníci našli ve městě osamocené mladíkovo kolo. Hledaný chlapec naštěstí domů dorazil v pořádku a „po svých" kolem třetí hodiny ráno.

Policie uklidňovala v Bohdanči partu opilců.
Dost přebrali. Parta opilců skákala v Lázních Bohdanči před jedoucí auta

Dalším nočním tulákem byl 47letý muž, který v podvečer odešel na pivo. Manželce slíbil, že se vrátí včas. To se však nepodařilo. „Kolem půl třetí ráno již žena zalarmovala policii. Pátrání bylo odvoláno o hodinu později, kdy se její manžel vrátil domů," uvedla tisková mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová.

Policie v sobotu vyhlásila pátrání po 58letém muži z Pardubic, který byl naposledy viděn v pátek kolem 23. hodiny na majálesu. V tuto dobu měl z hudebního festivalu odejít, ale domů se nevrátil. I toto pátrání již bylo odvoláno.  

Pardubice mají za sebou tradiční Majáles. Na třech pódiích se představilo 28 interpretů a 22 Djs. Areál u Cihelny praskal ve švech. Vrcholem sobotního dne byla kapela Chinaski i Wohnout.
Festivalovou sezónu v Pardubicích zahájil Majáles. Připomeňte si atmosféru

Poslední hledání nebylo tak napjaté a emotivní, ale rozruchu při něm bylo také dost. Šlo totiž o hledání adresy v Pardubicích, na které měli přespat přespolní návštěvníci města. „Turisté v opilosti zaměnili adresu bytu kamaráda za jeho jméno a v zoufalé snaze najít místo, kde složí hlavu, zvonili ve tři ráno na zvonky a hledali někoho, kdo jim pomůže najít neexistující adresu," popsala mluvčí Lucie Klementová. Záhadu nakonec vyřešili strážníci, kteří podle čísla popisného i díky místní znalosti, zjistili skutečnou adresu a majitele nemovitosti.