Tato škola je novým subjektem, který vznikl splynutím dvou pardubických průmyslovek s elektrotechnickým zaměřením (Střední odborné školy elektrotechnické a strojní a Střední odborné učiliště Pardubice, Do Nového a Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Karla IV.), a proto musel být na místo ředitele vypsán konkurz.

Ladislav Štěpánek, který byl od loňského školního roku v čele větší ze dvou škol, v konkurenci dalších pěti uchazečů, svůj post obhájil.
„Jeho cílem je vybudovat silný subjekt nadregionálního významu a posílit elektrotechnický obor v našem kraji. Výhodou nové školy bude větší prostupnost oborů od učňovských po studijní a možnost větší spolupráce s regionálními podniky v oboru. Pan ředitel nám představil i své vize o spolupráci s Univerzitou Pardubice," řekla náměstkyně hejtmana Pardubického kraje Jana Pernicová.

„Od září bude mít škola téměř tisícovku studentů. Sídlit bude v ulici Karla IV. a zároveň bude stále využívat i některé odborné učebny a dílny v areálu Do Nového v Pardubicích," poznamenal tiskový mluvčí krajského úřadu Jakub Rychtecký.