Z chrudimského regionu např. Rosice u Chrasti, účastník chrudimské ligy. Z přeloučského okresu zavítaly Valy, které naopak teprve začínají. Potěšil příjezd mužů SDH Zbožnov, mistrů republiky v požárním sportu. Celkově se tak sešlo třicet čtyři týmů.

Závody zahájili starosta sboru Břehy František Rambousek, za obec Břehy místostarosta Pavel Jirava a za rozhodčí Pavel Růžička. Mezi hosty byli představeni velitel stanice HZS Přelouč Michal Vašica, zástupce za OSH Hana Košťálová a náměstek starostky OSH Milan Vosáhlo. Za sponzory pak Zdeněk Pavliš s manželkou, Marcel Novák, František Rambousek a Tomáš Švarcr.

Úplně na začátku zradila časomíra, bohužel, technická závada na elektronice. Již to vypadalo, že se závody konat nebudou, ale spolupráce sborů je perfektní. Členové ČHJ Přelouče neváhali a poskytli náhradní terče. Průběh útoků byl pak již naprosto plynulý a měl sportovní napětí až do samého konce. Běhalo se totiž na dvě kola. Kdo se umístil v 1. kole v polovině pořadí s lepšími časy, postupoval do finále. Tam se ale časy nulovaly, tudíž, pokud se tým umístil třeba až na konci postupujících časů, mohl mít tentokrát čas nejlepší.

A jak nakonec umístění dopadlo? Družstva z Rohovládové Bělé zvítězila v obou kategoriích. 2. a 3. místo žen patří SDH Břehy B a A. V mužích stříbrnou pozici vybojoval tým z Choltic a 3. místo brala Bílá Vchýnice. Na ty nejlepší čekaly extra velké poháry. Ty věnoval pan Pavliš a paní Hartmannová, kteří také zapůjčili speciální světla. Areál tak byl velmi dobře osvětlen. Všem sponzorům děkujeme za jejich podporu a těšíme se na další pořádané akce. Zvláštní poděkování patří ČHJ Přelouč za zapůjčení časomíry.

František Rambousek, starosta SDH Břehy