Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázky, na které se při rozhovoru nedostalo

Pardubice - Josef Šimurda odpověděl na otázky čtenářů, na které se nedostalo při on-line rozhovoru

7.10.2008 5
SDÍLEJ:

Josef Šimurda Foto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Má Pardubická krajská nemocnice skutečně vážné problémy? Kolik chybí zdravotníků, sester? A jak tyto lidi vlastně platí? Zajímá vás, co největší zdravotnické zařízení v kraji čeká do budoucna?

Na tyto dotazy odpovídal Josef Šimurda, nový ředitel Pardubické krajské nemocnice, který byl ve čtvrtek 7. října hostem on-line rozhovoru v naší redakci. Protože otázek pro Josefa Šimurdu přišlo větší množství, zodpověděl ty, na které se nedostalo prostřednictvím e-mailu. I tyto odpovědi samozřejmě zveřejníme.

KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ A PROHLÉDNĚTE SI OTÁZKY A ODPOVĚDI

Zdeňka P. : Kdy budou mít maminky v porodnici odpovídající zázemí?

Nevím přesně, jaké zázemí máte na mysli. Dle mého názoru patří gynekologicko-porodnické oddělení, novorozenecké oddělení a dětské oddělení mezi nejnovější oddělení naší nemocnice s nadstandardním komfortem a péčí.Ivoš : Nechal byste se ošetřit v pardubické nemocnici? Já už ne..

Já určitě ano.

Jarmila K. : V jakém stavu jste našel při svém nástupu pardubickou nemocnici?

Provoz nemocnice je velmi složitá a komplexní problematika a v žádné nemocnici nemohou říci, že není co zlepšovat. V tomto není Pardubická krajská nemocnice výjimkou. Naše nemocnice plní dvě hlavní úlohy - jednak úlohu městské nemocnice pro Pardubice a okolí a jednak úlohu spádové koncové nemocnice pro celý kraj. Má pět klinik a komplexní strukturu oborů. Velmi oceňuji současnou dobrou úroveň Pardubické krajské nemocnice i přes její dílčí potíže. Naše nemocnice disponuje celou řadou vynikajících specialistů a má také velký potenciál pro svůj další rozvoj. Do budoucna bude zapotřebí hledat možnosti, jak věnovat více prostředků na investice.


Milan Z. : Co považujete za svůj nejdůležitější úkol?

Stabilizovat hospodaření, přijít s vizí dalšího rozvoje, prosadit potřebné změny a posílit postavení pacienta.

šťoural :Jaké jsou vaše vztahy s bývalým ředitelem panem Feřtekem? Znáte se?

Podle mého názoru mám vztahy s panem Feřtekem dobré, i když pouze na profesionální úrovni.V minulosti jsme se potkali pouze několikrát na různých vzdělávacích akcích.Ivan Z. : Jak se vám spolupracuje s panem radním Janečkem?

Velmi dobře.

Ivan T. : Sledoval jste události kolem pana Feřteka?

Pouze okrajově.fanda : Fandíte sportu? A kterému týmu? - ale pozor na odpověď - teď jste v Pardubicích...........

Jsem velký sportovní fanda. A pokud jde o Pardubice, tak již mnoho let jezdím fandit hokejovému týmu Pardubic, který jsem vždy považoval také za svůj tým, i když jsem v Pardubicích nikdy nebydlel. Loňská sezóna bohužel moc nevyšla. V Pardubicích se hraje také výborný basketball. Navštívil jsem také Velkou Pardubickou.Lukáš Stehlík : Jaké změny chystáte v nemocnici?

Všechny potřebné, vedoucí k lepším službám a k posílení postavení pacienta.T. St. : Které oddělení potřebuje největší injekci?

Pokud máte na mysli investice, tak moje pořadí je: 1.Lidé, 2. Přístroje, 3. Budovyzvědavec : Jaké máte auto?

Audi A3.Michal Pokorný :
Jakých ekonomických výsledků chcete dosáhnout? Dá se provozovat nemocnice bez dluhů?

Pokud má nemocnice dostatečnou spádovost obyvatel (a to Pardubická nemocnice má) tak se zcela určitě dá provozovat bez provozních dluhů. Žádná lidská činnost včetně zdravotní péče se nedá realizovat bez ekonomických souvislostí a mělo by být samozřejmostí, aby provozní hospodaření nemocnic bylo vyrovnané. Jinou otázkou je problematika investic a zdrojů na financování investic. Nemocnice sama ze svých zdrojů není schopna financovat všechny nejmodernější technologie ani všechny potřeby v investiční výstavbě. Záleží potom na veřejnosti a její reprezentaci, jak vybavenou chce nemocnici a kolik prostředků chce věnovat z veřejných zdrojů na investiční rozvoj své nemocnice. Dalším významným zdrojem jsou dary soukromých fyzických i právnických osob.Rudolf T. : Můžete nějak srovnat situaci s ostatními nemocnicemi, v nichž jste působil?

Srovnávat pochopitelně mohu a v tomto srovnání si Pardubická krajská nemocnice vede velmi dobře i přes některé problémy.Jiří Kovadlina : Přidáte lékařům a sestrám v nemocnici, aby neodcházeli do Hradce?

Otázka odchodů lékařů a sester nezávisí pouze od výše mzdy. Zde hraje roli mnoho parametrů a výše mzdy je v této věci důležitou problematikou, ale není jedinou.

7.10.2008 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Požár počítače ve sklepě domu někdo podle hasičů založil.

Ve sklepě domu někdo zapálil počítač

Miloš Holaň, trenér HC Dynamo Pardubice

Holaň: Musíme se spoléhat na týmovou práci. Rypákem dřít led

Stavba dálnice: Dnes otevřou obálky s nabídkami firem

Opatovice nad Labem Úseky dálnice D35 Opatovice nad Labem Časy a Časy Ostrov budou znát brzy svého zhotovitele. Již dnes Ředitelství silnic a dálnic ČR otevře obálky s podanými nabídkami. 

Dynamo hostí Zlín, kanonýr zůstává na marodce

Pardubice – Druhé čtvrtina extraligy se rozjíždí! Ta začala pro pardubické hokejisty vítězstvím v předehrávce na ledě Sparty, dnes se opět představí divákům v domácí Tipsport areně. Duel proti Beranům ze Zlína začíná v 18 hodin.

Dnes ve dvě začnou voliči vybírat poslance. Kandidátů je v kraji 407

Pardubický kraj - O novém složení Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začnou voliči rozhodovat v pátek ve 14 hodin. V Pardubickém kraji se úderem druhé odpolední otevře přes 870 volebních místností. Zavřou se ve 22 hodin, ale volit je možné ještě i v sobotu od 8 do 14 hodin.

Jak Pardubice promluví do obsazení TOP 4? V sobotu hrají v Třinci

Pardubice – Druhou nejvyšší soutěž čeká parádní sobota. První čtyři celky Fortuna národní ligy nastoupí proti sobě ve vzájemných duelech. Druhé České Budějovice hostí v televizním utkání vedoucí Opavu, již dopoledne se fotbalisté Pardubic představí na hřišti Třince.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení