Po dobu konání závodů nebudou obsluhovány zastávky: Sukova, Nám. Republiky, Karla IV., Židov, točna, Bezdíčkova, Holubova, Sakařova, Husova, Zlatá štika, Na Haldě, Na Bukovině, Krajský úřad, Univerzita, Cihelna, točna, Fáblovka, Na Okrouhlíku a U Kostelíčka ve směru do Pardubiček, Masarykovo nám., Zimní stadion, Stavařov a Hradecká do Polabin.

V krajském městě se dnes poběží Pardubický vinařský půlmaraton, který přiláká na sedm tisíc běžců z různých koutů celého světa.
Na dvacetikilometrovou trať se dnes vydá i dvaadvacet atletů z pěti evropských měst.

Vyběhnou mimo jiné také čtyři běžci z tureckého Canakkale, skotského East Lothianu i polského Bełchatowa. Dva atlety vyslal německý Selb a osm jich přicestuje z belgického Waregemu.
Celodenní akce je velkou událostí nejen pro město. Pochopitelně značně omezí dopravní situaci na Pardubicku.

Trasa Pardubického vinařského půlmaratonu

„Celý okruh půlmaratonu bude uzavřen od sedmi hodin ráno do čtyř hodin odpoledne," nechala se slyšet ředitelka závodu Míla Kalinová.

Dnes je pro závod uzavřeno centrum

„Po celý den bude pro veškerou dopravu prakticky uzavřeno celé centrum města," pokračovala Míla Kalinová.
Motoristé musí počítat s tím, že bude uzavřena třída Míru, ale také náměstí Republiky, Smetanovo náměstí, ulice Jahnova, Bubeníkova, Sakařova, Bezdíčkova, Husova, Mezi mosty, Labská. Ulice Karla IV. bude opět slepou komunikací od křižovatky Jahnova po ulici Jiráskova.

K Cihelně se autem nedostanete

S částečným omezením dopravy musí počítat motoristé na silnici číslo II/324 na Masarykově náměstí a v ulici Hradecká, kde bude provoz v obou směrech sveden do poloviny šířky vozovky. Vzhledem k tomu, že trasa závodu povede okolo celého sídliště Cihelna, nebude z něj v době závodu možný výjezd vozidel. Zcela tedy budou uzavřeny ulice Studentská a Kunětická.

„Dopravní omezení jistě nejsou příjemná, ale věřím, že lidé pro ně budou mít, stejně jako v minulých letech, pochopení," řekl primátor města Pardubice Martin Charvát.

Přichystány jsou odklonové trasy

Značně omezeny nebudou jen osobní automobily, ale také městská hromadná doprava. O změnách Dopravní podnik města Pardubic informuje na všech zastávkách, na svém webu www.dpmp.cz i v autobusech. Od sedmi do šestnácti hodin připravil obousměrné odklonové trasy většiny postižených linek.