Nová trať čeká na účastníky Pardubického vinařského půlmaratonu, jenž se uskuteční v sobotu 20. dubna. Důvodem je řada staveb, které v současné době omezují v Pardubicích provoz.
Na programu bude kromě Pardubického vinařského půlmaratonu také Lidový běh Vaňka Vaňhy, In-line projížďka na okruhu půlmaratonu, Pohárový závod handbike a Pernštejnská sedmička.
„Naším cílem je přivést na start hlavního závodu 1500 běžců, na start běhu lidového, školních kolektivů a rodičů s dětmi 800 běžců a vytvořit převratné motivační podmínky," prohlásil organizátor Oldřich Bujnoch.

Start i cíl zůstává

Start hlavního závodu bude klasicky na Smetanově náměstí, také cíl zůstane na svém tradičním místě –  Pernštýnském náměstí.
„Ze Smetanova náměstí sportovci poběží Jahnovou a Sakařovou ulicí, dále přes Wonkův most, Hradeckou ulicí, otočí se na Bělehradské ulici a zpátky zamíří Sukovou třídou a Pernerovou ulicí na třídu Míru a náměstí Republiky. Při třetím okruhu z třídy Míru poběží na Pernštýnské náměstí," uvedla ředitelka závodu Míla Kalinová.

Omezení dopravy

Trasa Lidového běhu Vaňka Vaňhy, který odstartuje v 9.40 hodin, zůstane stejná.
Závod zamotá hlavy i řidičům. Od  5.00 do  17.00 hodin  bude  pro  veškerou  dopravu  uzavřena třída Míru, Sukova třída, náměstí Republiky, Smetanovo náměstí, Jahnova, Bubeníkova, Sakařova a Husova ulice.  Uzavřeny budou rovněž dva jízdní pruhy Hradecké ulice, a to od křižovatky se Sukovou třídou ke křižovatce s Bělehradskou ulicí.
Omezena bude i hromadná doprava. Na linkách 1, 2, 5, 7, 11 a 13 budou nasazeny autobusy, na některých linkách dojde k odklonu od obvyklé trasy.

Program akce
9.20 – Slavnostní zahájení
9.40 – Lidový běh Vaňka Vaňhy
10.10 – In-line projížďka
10.40 – Start Pohárového závodu handbike
12.00 – Start Vinařského půlmaratonu
12.15 – Start Pernštejnské sedmičky
14.25 – Vyhlášení výsledků

Lenka Štěpánková