Závod, který se letos uskuteční 18. dubna, každým rokem do Pardubic láká stále více návštěvníků. „Myslím si, že v samotném vinařském půlmaratonu poběží 1500 až 1800 lidí," odhadl Oldřich Bujnoch. „Celou akcí bychom chtěli oslavit dokončení rekonstrukce třídy Míru," doplnil. Běžci přes ni poběží směrem k Zelené bráně do cíle.

Podle náměstka primátora Jakuba Rychteckého město půlmaraton plně podporuje. „Pardubice jsou rády, že se tu vinařský půlmaraton už po desáté běží. Věřím, že třída Míru bude v tu dobu dokončena v plné parádě. Město vyjde vstříc i co se týká dopravního značení a omezení," uvedl.

Vedení Pardubic zároveň plánuje do budoucna pro půlmaraton několikaletý grant.

„Chceme, aby město bylo stabilním partnerem těchto akcí, aby pořadatelé mohli počítat s nějakou kontinuitou," dodal Jakub Rychtecký.

Ceny i zábava

Nejlepší soutěžící se mohou těšit na bohaté ceny za stovky tisíc korun. Pořadatelé budou oceňovat tablety, mobily, poukázkami, ale i vysokými finančními odměnami. Soutěžícím sportovcům chtějí rozdat 3500 medailí a trička. Kromě půlmaratonu se poběží i Lidový běh a běh s vozíčky pro hendikepované. Po trase závodu nebude chybět občerstvení a divákům zahraje několik kapel. Připravuje se také půjčovna koloběžek a skákací vagon pro děti. „Věříme, že se nám podaří zajistit atraktivní kulturní program," uzavřel Bujnoch.

Vinařský půlmaraton odstartuje 18. dubna v jednu hodinu odpoledne.