Pardubický vinařský půlmaraton, který se v krajském městě uskuteční už tuto sobotu, výrazně ovlivní dopravu. Od 8 do 15 hodin bude uzavřeno celé centrum pro veškerou dopravu, včetně té městské hromadné.

„V sobotu od 5 do 19 hodin bude uzavřena třída Míru. Od 5 do 9 hodin a od 15 do 19 hodin budou spoje linek číslo 1, 2, 5 a 13 vedeny po Sukově třídě. Zastávka U Grandu v obou směrech bude přeložena na stanici Náměstí Republiky. Zastávka Třída Míru bude v obou směrech nahrazena stanicí Masarykovo náměstí,“ poznamenala tisková mluvčí Dopravního podniku města Pardubic Petra Brunová.

„V sobotu od 9 do 15 hodin bude centrum uzavřeno i pro městskou hromadnou dopravu. V této době nebudou obsluhovány zastávky Třída Míru, U Grandu, Sukova, Náměstí Republiky, Karla IV., Výzkumný ústav, Ul. Svobody, S. K. Neumanna, Židov–točna, Bezdíčkova, Holubova, Sakařova, Husova, Na Haldě, Na Bukovině, Zlatá štika, U Kostelíčka, Krajský úřad a U Kapitána,“ sdělila mluvčí dopravního podniku.
„Věříme, že tato opatření Pardubáci přijmou s pochopením,“ řekl pořadatel Pardubického vinařského půlmaratonu Oldřich Bujnoch.

Trasa závodu v ulicích Pardubic

Veselice omezena

Na akci, která je zařazena do prestižního běžeckého celosvětového kalendáře AIMS, je aktuálně přihlášeno 1127 běžců z 16 zemí světa. „Původně jsme počítali s atraktivním doprovodným programem, který by byl pojat jako veselice. Kvůli státnímu smutku byl ale výrazně omezen,“ prohlásil Oldřich Bujnoch.