„Vedení města nás vyzvalo, abychom se vyjádřili k prodeji zbytného majetku. Rada obvodu se jednomyslně shodla, že je proti prodeji těchto objektů. Prodej se pak měl projednávat na zasedání městského zastupitelstva, ale nakonec byl stažen. My máme tedy čas vybrat nezbytné prostory. Na obvodě máme o situaci lepší přehled než úředníci na radnici. Čeká nás řada jednání, kde bychom měli dojít k nějakému kompromisnímu řešení," uvedl starosta pátého obvodu Jiří Rejda (ANO).

Proč radním prodej majetku města vadil? V mnoha objektech se nacházejí obchody či služby, které by obyvatelům sídliště mohly chybět.

Pohrdání lidmi?

„Město by mělo prostory přednostně nabídnout současným nájemcům za rozumné ceny," podotkl Jiří Rejda.

Zastání se radním obvodu dostalo také u radniční opozice. „Prodávat ty prostory formou aukce je pohrdání lidmi, kteří tam třeba 20 let podnikají," nechal se slyšet zastupitel za ODS Petr Klimpl.

Podobně hovoří i jeho stranický kolega Karel Haas. „Podporujeme prodej zbytného majetku, ale o nebytových prostorech v jednotlivých částech města vědí nejvíce právě na obvodech. Jejich názor by se měl brát v potaz," dodal Karel Haas.