Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice nedostala od ČSSD materiál k prodeji městských bytů

Pardubice - Do třicátého října přislíbili sociální demokraté předat na radnici svůj návrh pravidel prodeje městských bytů. Konkrétně doplněný o možnost prodávat byty také bytovým družstvům, což by podle ČSSD pomohlo nemajetným lidem, kteří nemají dostatek peněz na koupi bytu a nedosáhnou na hypotéky.

1.11.2008
SDÍLEJ:

Mimořádné zasedání zastupitelstva se konalo právě kvůli zájmu veřejnosti ve velkém sále IdeonuFoto: DENÍK/ Luboš Jeníček

Vedení města již před časem vyjádřilo svou skepsi, zda je vůbec možné bytová družstva do privatizace zahrnout, aby nedošlo k nedovolené podpoře či jinému překročení legislativy. A jak tedy slib opozice dopadl? Materiál dostane radnice až v pondělí, a to ve formě, kdy se ještě bude čekat na odborné stanovisko centrálních úřadů.

Myšlenku zapojit bytová družstva do chystané privatizace tisícovky městských bytů v Pardubicích prosazuje především Jan Tichý (ČSSD), který nedávno uspěl i v krajských volbách. Včera připustil, že příprava materiálu má menší zpoždění a na radnici jej dodá počátkem příštího týdne. „Nestihl jsem to, měl jsem toho hodně,“ uvedl Tichý.

„Materiál půjde na ministerstvo pro místní rozvoj, úřad pro hospodářskou soutěž a státní fond rozvoje bydlení, aby to posoudily. Když by k tomu napsaly nějaké poznámky, tak by se to podle nich upravilo a doplnilo. Očekávám, že nějaké drobnosti k tomu budou mít,“ předpokládá Jan Tichý. Podle něj přitom materiál již konzultován byl, ale pouze ústně. „Počkáme, až to budeme mít v písemné podobě, ale ústně se to zdá být v pořádku.“

SHLÉDNĚTE FOTOGALERII Z NEDÁVNÉHO PROJEDNÁVÁNÍ PRODEJE BYTŮ V IDEONU

Pravidla privatizace městských bytů má projednat mimořádné Zastupitelstvo města Pardubic, které je svoláno na 18. listopadu. Sociální demokraté věří, že do té doby bude jejich pozměňovací návrh na „papíře“ a prověřen.

Jan Tichý říká, že cesta privatizace městských bytů i přes bytová družstva je schůdná na téměř sto procent. Necelé procento si nechává jako možnost, že nastane neprůchodná situace a snaha sociálních demokratů se nakonec ukáže jako planá. I v kladném případě bude ale na rozhodnutí zastupitelů, zda vstup bytovým družstvům umožní. V tuto chvíli ale platí, že privatizace bytů se týká pouze nájemníků, jak bylo rozhodnuto v létě při schvalování zásad prodeje bytů.

Městský bytový fond v tuto chvíli čítá zhruba 2 700 bytů. Počátkem 90. let minulého století jich Pardubice vlastnilo kolem 13 tisíc. Před nedávnem město rozhodlo, že byty již nebudou prodávány za tak výhodných podmínek, jako tomu bylo v předchozí vlně, ale za cenu, která bude více odpovídat situaci na trhu s nemovitostmi. Prodejní cena byl stanovena podle technického stavu na 9 až 12 a půl tisíce korun za metr čtverečný, což odpovídá 30 až 45 procentům tržní ceny. Tedy odpovídala. Mezitím v souvislosti s celosvětovou ekonomickou krizí začaly ceny nemovitostí výrazně klesat.

1.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení