Pardubický magistrát chce „vtáhnout“ obyvatele městského obvodu V a zejména majitele bytů na Dukle a Višňovce do příprav Integrovaného plánu rozvoje města pro toto území.

Vlastníci bytových domů totiž mohou díky zapojení do integrovaných plánů získat dotace na regeneraci bytových domů. Více informací získají na setkání se zástupci města, které se koná dnes v kulturním domě na Dukle.

Město představí integrovaný plán

„Na setkání bude představen záměr integrovaného plánu a majitelé domů budou podrobně seznámeni s tím, jak se mohou zapojit do jeho přípravy a žádat o dotace na regeneraci bytových domů,“ řekla manažerka integrovaného plánu Petra Ulbrichová. Cílem integrovaného plánu je celková revitalizace daných sídlišť, tedy jak regenerace panelových i cihlových bytových domů, tak veřejných prostranství.

„Město v současné době tvoří základ integrovaného plánu. Chceme majitele bytových domů na Dukle a Višňovce zapojit do jeho přípravy. Integrovaný plán bude totiž žádat o dotaci z fondů Evropské unie a vlastníci bytových domů mohou díky zapojení do něj získat dotaci až padesát procent nákladů na regeneraci bytových domů,“ dodala koordinátorka. Majitelé by tímto způsobem mohli získat prostředky na zateplení domů, výměny oken, dveří či modernizací balkonů a podobně.

Sídliště Dukla má rozsáhlé plány

Statutární město a městský obvod Pardubice V připravují do integrovaného plánu celou řadu projektů, například revitalizaci náměstí Dukelských hrdinů a Zborovské, Lesoparku, vybudování chodníků, cyklostezek, dokončení a rozšíření dětských hřišť, řešení dopravy včetně parkování a řadu dalších akcí.
Setkání s veřejností na téma regenerace domů a možného financování oprav se uskuteční dnes od 17 v sále kulturního domu na Dukle.

(Kateřina Nohavová)