Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice trvá na zachování uznávání karet obou měst

Pardubice - Pardubice přistoupí k integrovanému dopravnímu systému kraje jen s Hradcem

21.3.2008
SDÍLEJ:

Čipová karta v MHDFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Město Pardubice, které je zřizovatelem Dopravního podniku města Pardubic, se mělo od dubna připojit k Integrovanému dopravnímu systému Pardubického kraje (IDS Pk). Ten má za cíl propojit jednotlivé druhy hromadné dopravy v jeden systém a s jednou jízdenkou. Zapojení města do krajského systému se však může zkomplikovat.

Radnice totiž trvá na tom, aby zůstalo zachováno vzájemné uznávání čipových karet mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, které obě velká města zavedla v loňském roce.

„Dopravní podnik města Pardubic je v podstatě největší přepravce,“ uvedl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

„Když jsme jako rada schvalovali přistoupení k IDS Pk, tak jsme si dali zásadní podmínku, že nesmí být zrušeno vzájemné uznávání jízdného mezi Pardubicemi a Hradcem. Obě města zavedla odbavovací systém, máme stejného dodavatele. Dneska umíme uznávat jednotlivé jízdné, připravujeme uznávání časových jízdenek a můžeme se bavit i o seniorpasech. Tím, že bychom do IDS Pk přistoupili, tak by bohužel mohlo dojít k tomu, že se od Hradce opět jakoby ,odřízneme’. To je pro nás nepřijatelné a my jsme to Pardubickému kraji řekli.“

Úprava softwaru

Podle Krejčíře je možné, že kraj si postoj města neuvědomuje s dostatečnou vážností.

Od dubna by ještě problémy při uznávání jízdného mezi oběma metropolemi neměly nastat, komplikace by podle Krejčíře následovaly až v dalších etapách po zapojení ostatních meziměstských přepravců. „V tu chvíli by došlo k tomu, že naše karty nebudou akceptovatelné v Hradci,“ upozornil Alexandr Krejčíř.

Aby systém i s Hradcem Králové fungoval, je nutné upravit jeho software, což bude stát i nějaké prostředky.

Podle Alexandra Krejčíře by tak měl Pardubický kraj začít jednat s královéhradeckou radnicí, případně i krajskou samosprávou. „Pokud nebudeme mít jistotu, tak k prvnímu dubnu náš dopravní podnik k IDS Pk ještě nepřistoupí, protože si nemůžeme ohrozit vzájemné uznávání čipových karet,“ dodal Krejčíř, který je současně předsedou představenstva Dopravního podniku města Pardubic.

Autor: Petr Doubrava

21.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Proti proudu času zdarma k oslavám Mezinárodního dne archeologie

Ilustrační foto

Pardubice se rozloučí s dostihovou sezonou

Pravý břeh Labe zůstane klidovou zónou. Stavět se nebude

Pardubice – Obyvatelé Pardubic už znají budoucí podobu pravého břehu Labe. Nejzásadnější změnou je nová lávka přes řeku, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Vzniku nové zástavby určené k bydlení se starousedlíci a ekologové obávat nemusí.

Fotbal a škola. Zkusili si to i v Kanadě

Pardubice – Plnit si povinnosti na fotbalovém hřišti a zároveň i ve škole se vyplácí. O tom dobře vědí hráči Regionální fotbalové akademie Pardubického kraje. Jeden z nich se nedávno dočkal zajímavé odměny, když po úspěchu v „olympiádě“ z anglického jazyka vyrazil na výměnný pobyt do zahraničí. Čtrnáctiletý Petr Beneš týden poznával, jak se žije a trénuje v Kanadě.

Si děláš kozy... No vážně, tři kozy v autě

Pardubice - Kdo viděl film Slavnosti sněženek ví, že koza dovede cestovat autem. I když běžný pohled to opravdu není.

Téma kampaně? Strach dominuje

Pardubický kraj /KOMENTÁŘ/ - Je to v posledních letech již takový kolorit. Politici hledají racionální témata předvolebních kampaní čím dál obtížněji. Viditelné to bylo loni před krajskými volbami, letos se situace opakuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení