Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holická radnice přitvrdila v boji s nočními vandaly

HOLICE - Město se již dlouhou dobu potýká s řáděním vandalů, kteří pravidelně ovládají víkendové noci. S výsledky jejich ničení se obyvatelé města setkávají zejména na místním autobusovém nádraží či náměstí. Exponovaných míst je ale podle slov starosty Holic Pavla Hladíka (ODS) více a váží se zejména k nočním podnikům a hernám. Těch má město hned několik.

19.4.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Bělka

„Místní vandalismus je velkým a stále narůstajícím problémem, se kterým už dlouhou dobu bojujeme,“ sdělil starosta Hladík. Dosavadním spojencem města byla Policie ČR a Městská policie Pardubice, která působí v Holicích již od roku 2004. Monitorováním problematických míst a akcí se zabývali především městští strážníci. Spolupráci s oběma bezpečnostními složkami hodlá město Holice i nadále rozvíjet, jak vyplynulo z posledního jednání rady města. Radní se dohodli se zástupci jmenovaných institucí, že rozšíří způsob boje, a sice formou tajných policejních přepadových akcí. „Na koordinaci a způsobu pořádání takovýchto akcí pracujeme a budeme o nich jednat na bezpečnostní radě. Jde nám hlavně o maximální utajení, neboť s tím je spojena efektivnost celého záměru. Věříme, že naše snaha dá jasný signál všem, kteří se nechovají, jak mají,“ dodal Pavel Hladík.

Kromě spolupráce s policejními složkami se město vydalo ještě cestou kamerového snímání dění na exponovaných místech. „Předložili jsme návrh na umístění dvou otočných kamer, který zastupitelé schválili 5. března. Hodláme snímat autobusové nádraží a náměstí T. G. Masaryka. Pakliže se systém osvědčí, rozšíříme jej i na další ohniska,“ řekl Hladík. Záznamy kamer budou nahrávány do počítače umístěného na městském úřadě a v případě potřeby poslouží jako důkazní materiál. Obě kamery budou instalovány ještě v tomto pololetí a městská kasa na ně vyčlenila 150 000 korun. V Holicích už zkušenosti s podobným monitorováním jsou, neboť více jak čtyři roky funguje kamerový systém na místním hřbitově.

„Dvanáct kamer máme sdruženo pro hřbitov a areál technických služeb. Systém se osvědčil, neboť ubylo drobných krádeží na hřbitově. V současné době jsme rozšířili snímání i na přilehlé parkoviště a řešili jsme již několik vykradených aut,“ zhodnotil ředitel technických služeb Josef Kozel. Právě pracovníci služeb každé pondělí odklízejí nepořádek a škody po vandalech. „V tomto roce jsem řešili již sedm takových víkendů. Jedná se o zdemolované koše, poštovní schránky, prosklené vitríny či odcizené svody na sportovní hale. Největší škodu způsobili vandalové o Velikonocích, kdy zdemolovali osvětlení před kulturním domem v hodnotě 18 000 korun,“ dodal Kozel.

19.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení