„Ten se bohužel nevyhnul určitým problémům. Zejména krátce po jeho spuštění (1. února) se objevovaly některé nedostatky spojené s fungováním odbavovacích strojků. Po odstranění všech závad by však už měl fungovat k plné spokojenosti cestujících,“ uvedla krajská mluvčí Kateřina Nohavová.
„Na základě připomínek cestujících i starostů a po konzultaci se zpracovatelem systému došlo 3. března k dílčím úpravám, které se týkají jízdních řádů a tarifních zón. Pokud se objeví i po této úpravě potřeba dalších změn v zónovém uspořádání, bude je možné provést k 30. březnu,“ sdělila krajská tisková mluvčí.

„Tyto vývojové práce s sebou nesou možnou nepříjemnost pro držitele čipových karet, kteří mají aktivovanou časovou jízdenku. Po provedení těchto změn bude jejich kupon nefunkční a bude nutné navštívit předprodejní místo a přeprogramovat ho. Pro cestující, kteří používají platbu elektronickou peněženkou a nebo platí hotově, žádné komplikace nevzniknou,“ poznamenala Kateřina Nohavová.

„Naší snahou je zamezit tomu, aby kvůli zavedení nového systému platili výrazně více než doposud. Nový systém by měl naopak zaručovat výhodnější jízdné,“ dodala.

„Dosud byly do zkušebního provozu zapojeny jen společnosti Connex Východní Čechy a ČSAD Ústí nad Orlicí, které jsou v regionu dominantními přepravci. Zanedlouho se do IDS Pk začlení i další dopravci včetně Českých drah a podniky provozující městskou hromadnou dopravu,“ uzavřela Kateřina Nohavová.