Již v roce 1910 byla totiž vyrobena tříkolka Walter, která se jako první vydala na trasu 26. ročníku Pardubické veteran rallye. Za unikátem, s nímž absolvoval jeho majitel Jan Dostál z Dražkovic právě zde premiéru po náročné renovaci, vyrážely postupně veteráni všemožných značek a dat výroby. Nejmladší vozidla pak pocházela z počátku 70. let minulého století.

„Druhou největší atrakcí je ruský vůz Freze z roku 1917,“ uvedl David Říha, předseda pořadatelského Veteran klubu Pardubice. Pro jejich klub je jarní rallye největší událostí roku a opět nemohl pro značný zájem uspokojit všechny zájemce. Do Podhořan se tak nakonec vydalo devadesát dva osádek, které čekala ve dvou etapách cesta dlouhá devadesát čtyři kilometry. „Šest nedojelo, letos byla nějaká velká ,úmrtnost’,“ hodnotil jízdu David Říha, podle kterého například u jedné škodovky praskla poloosa, u aerovek zlobil startér či přívod paliva.

Do Pardubic přicestovali také veteránisté ze zahraničí – osádka z Polska a dvě z Německa, z nichž jedna soutěžila s jasně červenou českou aerovkou, které mají své obdivovatele i za hranicemi.