Autora nápisu policie pochopitelně nedopadla. Obtížné však bylo i dopátrat se odpovědných pracovníků energetické společnosti, která trafostanici vlastní. Firma totiž uvádí kontaktní adresu pouze na sídlo společnosti v Děčíně.

V nejkratším čase

„Začali jsme se věcí zabývat koncem srpna. Samotný text i další obrazce naplňují skutkovou podstatu hned dvou trestných činů – poškozování cizí věci a propagace hnutí, směřující k potlačení práv a svobod obyvatel. Minulý týden jsme zaslali společnosti ČEZ, která je uvedená jako vlastník objektu, výzvu k odstranění nápisu,“ řekla mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.

Ani odstranění však nebude jednoduchou záležitostí, i přesto, že by k němu mělo dojít v co nejkratším čase. Hanlivý nápis na zdi ale přežívá už minimálně čtvrt roku!

„Doposud nám žádné upozornění od nikoho nepřišlo,“ tvrdí Bohuslav Ježek, vedoucí pardubického oddělení poskytování sítí ČEZ.

„Kontroly těchto objektů se provádějí třeba jednou za dva roky. Jsme sami v roli poškozeného, nápisy ale odstraníme. Nebude to však dříve než koncem roku,“ dodává Ježek.

„Výtvarné dílo“ tedy v sousedství základní školy zůstane nejspíš i začátkem roku 2008.