Předchozí
1 z 11
Další

Ing. Martin Charvát (*1973)

Martin Charvát (ANO) byl mezi lety 2014 a 2022 primátorem Pardubic, v současnosti je radním a zastupitelem města. Je mu 50 let. V roce 2022 se neúspěšně pokoušel o senátorské křeslo. Po neúspěchu se vrátil ke své původní profesi, je stavební inženýr a věnuje se investicím ve stavebnictví.

Martin CharvátMartin CharvátZdroj: Deník/Luboš Jeníček

Ing. Helena Dvořáčková (*1957)

Projektantka Helena Dvořáčková se poprvé stala náměstkyní pardubického primátora Charváta po volbách v roce 2014, kdy společně kandidovali za ANO. Pět let poté, po neshodách s kolegy z hnutí ANO, odešla z funkce náměstkyně. Do městského zastupitelstva se opětovně dostala v roce 2022 jako nezávislá na kandidátce SPD. Je jí 66 let.

Helena DvořáčkováHelena DvořáčkováZdroj: Deník/Luboš Jeníček

Mgr. Michal Drenko MSc. (*1979)

Michal Drenko je místopředsedou představenstva Rozvojového fondu města Pardubic pověřený jeho vedením, dále člen dozorčí rady Služeb města Pardubic. Angažovaný je rovněž ve firmě SnP – Odpady s.r.o. a celkem 11 soukromých firmách. V roce 2011 byl sponzorem hnutí ANO 2011. V současné době je zastupitelem městského obvodu I (za ANO 2011).

Michal DrenkoMichal DrenkoZdroj: ANO 2011

Ing. Pavel Nevečeřal (*1952)

Pavel Nevečeřal je předsedou představenstva Rozvojového fondu města Pardubic, angažovaný je rovněž ve SnP – Odpady s.r.o. a v dalších třech soukromých firmách. V roce 2019 finančním darem podpořil KDU-ČSL. V komunálních volbách v roce 2022 kandidoval z druhého místa na kandidátce za sdružení Společně pro Pardubice, zastupitelem se ale nestal.

Pavel NevečeřalPavel NevečeřalZdroj: Společně za Pardubice

Jozef Koprivňanský (*1962)

Jozef Koprivňanský je jednatel a majitel pardubické společnosti Stafi, která působí v oblasti stavebnictví. Zároveň je předsedou Krajské hospodářské komory Pardubického kraje - organizace, která zastupuje podnikatelskou veřejnost.

Jozef KoprivňanskýJozef KoprivňanskýZdroj: Krajská hospodářská komora Pardubického kraje

Aleš Kopecký

Aleš Kopecký se stal šéfem Služeb města Pardubic v roce 2017. Vedení převzal po ředitelce Lee Tomkové, která byla z funkce odvolána za svou cestu do Jihoafrické republiky, kde se spolu s kolegy měli učit, jak tam nakládají s odpady. Později se ukázalo, že cesta, která vyšla SMP na 200 tisíc korun, nebyla pracovní.

Aleš KopeckýAleš KopeckýZdroj: Radniční zpravodaj

Jaroslav Hruška

Jaroslav Hruška je bývalý vedoucí odboru majetku a investic magistrátu města Pardubic. Měl podíl v několika firmách, které podle policie dostávaly zakázky.

Petr Škoda

Petr Škoda je nástupcem Jaroslava Hrušky ve funkci vedoucího odboru majetku a investic magistrátu města Pardubic. Ani on už ale na úřadě nepracuje.

Petr Hušek

Petr Hušek je referentem odboru majetku a investic magistrátu města Pardubic.

Milan Frydrych

Milan Frydrych je jednatelem pardubické stavební společnosti SBF spol. s r.o., která se zabývá drobnými stavebními úpravami a rekonstrukcemi bytů.

Ing. Tomáš Frydrych

Tomáš Frydrych je synem Milana Frydrycha, stejně jako jeho otec působí ve stavební firmě SBF spol. s r.o. Od roku 2020 je jednatelem společnosti.