Po dlouhých pětapadesáti letech bylo v Horních Ředicích obnoveno ochotnické divadlo! „To už tak bývá, když jeden s něčím přijde, něco plácne a někdo druhý se toho chytí,“ vtipkoval místostarosta Horních Ředic Václav Bažant, jenž je též členem místního souboru.
„Organizovat obnovení ředické scény začala s elánem jí vlastním Marta Horáková. Velmi výraznou pomoc nabídla Ivona Truncová ze Sezemic, která napsala hru Vítězství nadvakrát a ujala se i režie,“ konstatoval Václav Bažant.

Hlavně se nevzdat ideálů a nadějí!

„V příběhu se s humornou nadsázkou jedná o tom, jak se člověk nemá vzdávat svých ideálů a jak je možné ztracené naděje najít, i když už jste přesvědčeni, že vás žádná změna nečeká,“ sdělil člen divadelního souboru, který toto představení zahraje dnes od 19.30 hodin v hostinci U Červinků.
„Další reprízy jsou na programu vždy o sobotách – 29. března a 12. dubna pokaždé na stejném místě a ve stejný čas,“ poznamenal Václav Bažant.

Výtěžek ze všech představení poputuje na úhradu likvidace černé skládky podél silnice ke Komárovu. „To je dlouhodobý problém, který obec trápí,“ prohlásil místostarosta Horních Ředic.

„Nikdo se k této skládce nehlásí. Navíc tam jsou složité vlastnické vztahy,“ informoval náš Deník Václav Bažant.
„Obec se ale rozhodla dát všechno do pořádku. Likvidace černé skládky už je v poměrně pokročilém stádiu,“ prozradil místostarosta.

Celý prostor mají v plánu osázet

„Nyní je třeba zamezit tomu, aby tam lidé dál házeli odpad. Proto v současné době intenzivně jednáme o tom, abychom mohli tento prostor osázet. Zatím to vypadá slibně, takže doufáme, že to dobře dopadne,“ uzavřel Václav Bažant.

Více o obci také na www.horniredice.cz