Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitel pardubického dostihového závodiště Jiří Kunát dal výpověď

Pardubice - Ředitel pardubického dostihového závodiště Jiří Kunát dal ve čtvrtek výpověď. „Je to moje osobní rozhodnutí. Není žádný důvod to dál komentovat. Snad jedině v tom smyslu, že děkuji všem spolupracovníkům a partnerům,“ konstatoval Jiří Kunát.

19.5.2011 7
SDÍLEJ:

Jiří KunátFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Tlak na jeho odchod však byl v posledních měsících značný. „Vůbec se jeho kroku nedivím. To, čemu musel čelit, by vydržel jen málokdo,“ řekl jeden ze zdrojů blízkých vedení Dostihového spolku.

„Tlak se neustále stupňoval a dokonce se už začalo nahlas hovořit o tom, kdo ho ve funkci nahradí. To asi člověku moc chuti do další práce nedodá,“ pokračoval zdroj.

V kuloárech se spekulovalo o tom, že pokud by ve čtvrtek nerezignoval sám, jednalo by o jeho odvolání představenstvo. K tomu ale nakonec vůbec nedošlo.

Výběrové řízení zajistí magistrát

„Jiří Kunát se rozhodl skončit na pozici ředitele na vlastní žádost. Závodiště bude dočasně řídit jeho zástupce Michael Pejčoch,“ vysvětlil předseda představenstva Dostihového spolku, pardubický radní za TOP 09 Jan Němec.

„Jiřímu Kunátovi nyní běží řádná dvouměsíční výpovědní doba. Výběrové řízení na jeho pozici vypíšeme v nejbližším možném termínu. Jeho organizaci zajistí Magistrát města Pardubic,“ poznamenal Jan Němec.

„Předpokládám, že nástupce Jiřího Kunáta by měl být do dvou měsíců vybrán. Samozřejmě se ale budeme snažit, aby to bylo co nejdříve,“ prohlásil předseda představenstva Dostihového spolku.

„Rezignace Jiřího Kunáta by na chodu pardubického dostihového závodiště neměla být znát. Po organizační stránce je stávající sezona zajištěna. Představenstvo Dostihového spolku učinilo potřebné kroky k tomu, aby tato situace neovlivnila průběh letošních dostihových dnů,“ nechal se slyšet Jan Němec.

„Myslím, že je to velká škoda, že Jiří Kunát ze závodiště odchází. Může to přinést docela velké problémy, zvláště když se to stalo uprostřed dostihové sezony,“ pravil bývalý dlouholetý předseda představenstva Dostihového spolku Miroslav Petráň.

„Je mi to líto. Jirku Kunáta znám jako pracovitého a slušného člověka,“ vyjádřil se pro Deník Miroslav Petráň.

„Je otázka, zda zůstane pouze u této výpovědi. Pokud by se ke správci dráhy Jaroslavu Fuchsovi a řediteli závodiště Jiřímu Kunátovi přidal ještě někdo další znalý koňské problematiky, mohl by se Dostihový spolek dostat do opravdu velkých potíží. Ale nemá smysl teď dopředu něco předjímat,“ reagoval na stávající situaci na pardubickém závodišti další zdroj Deníku.

Smlouvy prý ještě podepsané nejsou

Podle jeho slov bude případný úspěch či neúspěch sezony hodně záviset také na tom, zda se podaří do zdárného konce dotáhnout dohody s Českou televizí a hlavním partnerem Velké pardubické – Českou pojišťovnou.

„Od České televize máme příslib, že zajistí přímé přenosy nebo záznamy všech dostihových dnů na pardubickém závodišti,“ informoval předseda představenstva Dostihového spolku.

„Smlouva ještě podepsaná není. Česká televize na ní netrvá, ale my samozřejmě chceme, aby bylo vše v pořádku,“ podotkl Jan Němec.

„Příslib máme i od České pojišťovny, která nám deklarovala svůj zájem podílet se na celém programu Velké pardubické. Momentálně čekáme na návrhy smluv. Dolaďují se pouze drobné detaily. Měli bychom je podepsat v nejbližší době,“ doplnil radní města.

Ani s počtem přihlášených koní na Velkou pardubickou či zahraničními partnery prý Dostihový spolek nemá žádný problém. „Nemám pocit, že by se přerušila nějaká zahraniční spolupráce. Také počet přihlášených koní je v porovnání s loňským rokem standardní,“ uzavřel Jan Němec.

Tiskové prohlášení představenstva Dostihového spolku a. s.

Představenstvo společnosti bylo seznámeno s předběžnými výsledky auditu hospodaření k 31. 12. 2010 a je přesvědčeno, že je nutné učinit výrazná stabilizační opatření. Kumulovaná ztráta totiž převyšuje polovinu základního jmění společnosti. Návrh stabilizačních opatření bude projednán se všemi akcionáři na řádné valné hromadě, která se uskuteční 30. června 2011. Plánovaná stabilizační opatření zahrnují zejména změnu výše základního kapitálu, vypořádání stávajících a nastavení nových smluvních vztahů s městem Pardubice, změny v organizační struktuře nebo důsledné a dlouhodobé orientování společnosti výhradně na organizování dostihů a akcí s prokazatelným ekonomickým přínosem.

Členové představenstva rovněž vzali na vědomí rezignaci ing. Jiřího Kunáta na pozici ředitele Dostihového spolku a.s. a současně jeho výpověď z pracovního poměru v této společnosti k 31. květnu 2011. Řízení společnosti přebírá ing. Michael Pejčoch, stávající zástupce ředitele. V nejbližší době bude vypsáno řádné výběrové řízení na post ředitele společnosti.

Žádné z přijatých či plánovaných změn ve společnosti Dostihový spolek, a. s. nijak nenaruší průběh aktuální dostihové sezony na pardubickém závodišti.

Autor: Tomáš Dvořák

19.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line začíná: poslanec Kolovratník odpovídá čtenářům

Akce s YouTubery jsou vždy velmi oblíbené.

Lidé se budou moci setkat s předními českými youtubery

Poušť, prapodivná zvířata a nemyté ženy v Holicích

Holice – Fotograficko-filmovou projekci Záhadná Namibie mohou zájemci zhlédnout ve středu od 18 hodin v holickém kulturním domě.

Pardubice berou podvodníci útokem

Pardubice – Podvodníkům se daří unikat. Ale jen někdy. V Pardubicích jsou přesto viděni každý druhý den.

Na závodišti bude síň slávy

Pardubice – Na pardubickém závodišti vznikne Síň slávy Velké pardubické. Její součástí budou expozice artefaktů z minulosti a současnosti nejznámějšího českého dostihu a promítací prostor pro reprodukci samotných závodů, ale i pro edukativní filmy.

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení