Staronovým ředitelem Východočeského divadla se stal Petr Dohnal.

Rada města Pardubic ho na svém úterním zasedání potvrdila ve funkci na dalších šest let. „Pokud to je skutečně pravda, protože oficiální stanovisko jsem zatím neobdržel, tak z toho mám samozřejmě radost,“ konstatoval Petr Dohnal, který byl jediným uchazečem na tento post.

„Jsem rád, že se Rada města Pardubic zřejmě ztotožnila s koncepcí, kterou jsem předložil. Je jasné, že ji nemohu naplnit sám. Budu k tomu potřebovat také podporu města. Věřím, že společně se všemi radními budeme pracovat na tom, abychom ji prosadili,“ prohlásil staronový ředitel Východočeského divadla.
Pardubičtí radní včera dali zelenou i účasti města na vzniku tzv. inovačního fondu, který má podporovat rozvoj výzkumu, vývoje a inovací na území Pardubického kraje.

„Do tohoto fondu jsme ochotni věnovat pět korun na obyvatele za předpokladu, že se na jeho financování budou podílet další obce s rozšířenou působností v kraji,“ pravil náměstek pardubické primátorky Martin Bílek.

Rada města Pardubic včera řešila i výběrové řízení na tři významné pracovní pozice v Městském rozvojovém fondu (MRFP). „Rada vzala na vědomí připomínku, kterou jí k výběrovému řízení na tyto posty zaslala dozorčí rada MRFP,“ sdělil Martin Bílek, který je též místopředsedou představenstva MRFP.

„Dozorčí rada podle mého názoru trochu předběhla dobu, protože zaslala své písemné vyjádření dva dny předtím, než tuto problematiku řešilo představenstvo MRFP. Osobně jsem trochu zklamán z přístupu předsedy dozorčí rady Jiřího Lejhance. Ten byl u všech jednání představenstva k tomuto tématu přítomen a nedá se říct, že by se do té doby proti počínání představenstva nějak razantně ohrazoval. Ale možná jsem to jen přeslechl. A pokud ano, tak stejný problém asi mělo více lidí,“ podotkl náměstek pardubické primátorky. „Do příští rady města vedení fondu písemně zpracuje stanovisko, kde celou záležitost podrobně vysvětlí,“ dodal.

V kuloárech se hovoří o tom, že jisté je zatím jen to, kdo se stane novým technickým náměstkem. Alfréda Medeho by měl nahradit Martin Charvát. „U zbývajících dvou pozic – ekonomického náměstka a ředitele arény – dosud k definitivní dohodě nedošlo,“ informoval náš Deník zdroj blízký vedení MRFP.