„Registr vozidel v současnosti sídlí v soukromých prostorách, kde musí město platit nájem. Nyní nám ale Pardubický kraj nabídl volné kanceláře v budově bývalého okresního úřadu. Chceme tím také sjednotit odbor dopravy, který se dosud nacházel na dvou místech, kromě registru vozidel v Černé za Bory byl také na 17. listopadu," uvedl tajemník pardubického ma᠆gistrátu Michal Zitko.

Krok zpět?

Ne všem se ale stěhování registru vozidel líbí.
„Myslím, že je to krok zpět. Dosud se vycházelo vstříc občanům, kteří v areálu v Černé za Bory měli možnost parkování. V centru města ale bude situace složitá, hlavně pro řidiče, kteří jdou přeregistrovat vozidlo. Ti pak zůstanou stát uprostřed města bez poznávacích značek," okomentoval záměr magistrátu pardubický podnikatel Vladimír Engelmajer.

„Už teď je dopravní zátěž 
v centru Pardubic velká. Takhle se může zvýšit o zhruba dalších 150 aut denně," podotkl.
Podle slov Michala Zitka prý ale není samotné vozidlo bezpodmínečně nutné pro to, aby ho úředníci mohli přeregistrovat. To, že by se zvýšil provoz v centru Pardubic, je podle něj účelové tvrzení.

Faktem je, že Vladimír Engelmajer je majitelem prostor, které si od něj město Pardubice pro registr vozidel pronajímá, navíc je jednatelem přilehlé Stanice technické kontroly Zadina.

„Samozřejmě můžeme být nařčeni z neobjektivity, protože nám město platí peníze za pronájem. Pokud se ale přesune do volných kanceláří na náměstí Republiky, tak nejspíš ani neušetří. Budou totiž muset využít skladovací prostory přímo v centru města. Zaslechl jsem připomínky na nekulturnost prostředí v Černé za Bory. Ale dosud si na to nikdo nestěžoval, takže to považuji spíše za účelové," konstatoval pro Deník Vladimír Engelmajer.

Snaha ušetřit

Tajemník pardubického magistrátu potvrdil, že mezi důvody stěhování patří i snaha města ušetřit a zlepšit podmínky pro čekající řidiče.
„Je to pro nás levnější řešení, nebudeme muset platit nájem. Zlepší se i obsluha klientů. Prostory, kde nyní registr vozidel sídlí, nejsou vhodné a důstojné. V okamžiku, kdy se tam začnou tvořit fronty, tak musí lidé stát na schodech, protože si nemají kde sednout," nechal se slyšet Michal Zitko.

Magistrát má nájemní smlouvu podepsanou do konce tohoto kalendářního roku. Ke stěhování tak pravděpodobně dojde ke konci roku.
„Obecně jsem proti tomu, aby naše instituce sídlily v pronajatých prostorách, pokud to není nezbytně nutné," dodal tajemník radnice s tím, že kromě Černé za Bory platí město nájem ještě za místnosti v domě vedle historické budovy radnice na Pernštýnském náměstí.