Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce bazénu je podle Brendla připravena dobře

Pardubice - Mimořádnou odměnu získaly sportovní týmy, které dokázaly propagovat město v médiích.

21.12.2010 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Jsou Pardubice skutečně městem sportu? Nebo peníze od města a kraje dostávají jen vyvolená sportovní odvětví? I o tom se diskutovalo na konferenci s názvem „Pardububice, město sportu. Za kolik?“

Jedním z hlavních témat byla otázka financování sportu ze strany města. Na přetřes přišlo také téma mimořádných dotací, které v letošním roce získaly úspěšné sportovní oddíly.

„Podařilo se přesvědčit bývalé vedení města, že týmy, které vytvářejí dobrý mediální obraz Pardubic, si zaslouží mimořádnou odměnu. Původně bylo plánováno, že tyto peníze dostanou jen hokejisté a basketbalisté, ale nakonec jsme to rozšířili na více sportů,“ vysvětlil bývalý předseda komise sportu Magistrátu města Pardubic Petr Klimpl.

Jaký je princip rozdělování?

Výše dotace způsobila mezi jednotlivými sportovními oddíly určité rozepře.
„Princip rozdělování těchto peněz je pro mě nepochopitelný. Dotaci dostaly třeba i týmy, které nehrály nejvyšší soutěž,“ uvedl prezident futsalového klubu Torf Pardubice Milan Vich.

Naproti tomu manažeři velkých sportovních oddílů upozorňují, že právě jejich kluby získaly pro město největší pozornost v médiích.
„Hokej je pro Pardubice takovým rodinným stříbrem,“ konstatoval manažer týmu HC Eaton Pardubice Zbyněk Kusý.
Podle jiných by ovšem vrcholový sport měl být jen pomyslnou třešničkou na dortu, za nejdůležitější považují výchovu mládeže.
Při konferenci o sportu nebylo možné vypustit ani otázku současné největší investice krajského města – přestavbu Plaveckého areálu Pardubice (PaP).

Projekt byl před volbami kritizován

Projekt, který byl před volbami terčem kritiky opozice, je prý dobře připravený. Takovým prohlášením překvapil náměstek primátorky František Brendl, který rovněž patřil k politikům, kteří upozorňovali na předraženost rekonstrukce.

„Nyní tento projekt revidujeme, abychom zjistili, jaký nám zbyl manévrovací prostor. Moje původní vize, že bychom mohli ušetřit 100 až 150 milionů korun, se po seznámení s projektem rozpadla. Ten projekt je připravený dobře,“ pravil Brendl.

Těmito slovy byl potěšen především Alfred Mede, bývalý zastupitel, který se na projektu rekonstrukce bazénu podílel.
„Naším hlavním záměrem při přípravě projektu bylo, aby bazén nesloužil jen sportovcům, ale všem lidem. Jsou zde proto prvky akvaparku, ale třeba i malý skokanský bazén,“ sdělil Mede.

Nafukovací hala s bazénem nebude

Nevýhodou opravy bazénu je, že nyní obyvatelé Pardubic nemají kam chodit plavat. Původně prý existovala i varianta, že by v krajském městě vyrostla nafukovací hala s bazénem, který by PaP dočasně nahradil. Společnost Callipso navrhovala umístění nafukovací haly s padesátimetrovým bazénem do areálu koupaliště Cihelna.

„Myšlenka to byla dobrá. Bohužel při realizaci bychom měli problémy s některými hygienickými předpisy,“ nechal se slyšet Alfred Mede.

Lukáš Dubský

21.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Ilustrační foto

Florbal: Čtyři vteřiny od plné sklenice

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Pardubice - Loutková pohádka plná kouzel Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Kulturní dům Dubina.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení