S novým rokem měla začít rekonstrukce a modernizace Plaveckého areálu Pardubice. Tendr na dodavatele stavby se však zkomplikoval a zakázku za téměř půl miliardy korun nyní řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jinými slovy to znamená, že provoz bazénu zatím poběží i nadále a zahájení prací se oddaluje. Na neurčito.

„Rádi bychom, aby se to zrealizovalo co nejdříve,“ říká pardubický primátor Jaroslav Deml k přestavbě padesátimetrového bazénu. Plavecký areál Pardubice se má rekonstruovat v rámci Integrovaného plánu rozvoje města a radnice se pokouší na něj získat peníze z evropských fondů. Při nedávném výběrovém řízení ale byla podána námitka. „Proces je v tuto chvíli pozastaven a čekáme na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS), jak se vyjádří,“ uvedl primátor. Jaké zpoždění může zahájení stavby nabrat, nedokáže Jaroslav Deml odhadnout. „To nikdo neví. Doufám, že si úřad uvědomí, že projekty mají nějaké harmonogramy a měly by být splněny. Nemůže to nechat dlouho bez rozhodnutí, protože by to mohlo nabourat celý proces a mohlo by to způsobit obrovské problémy v tom, že bychom nemohli čerpat peníze.“

Námitku proti soutěži podal jeden z uchazečů. Vadila mu zejména podmínka města, aby dodavatel neměl méně než osm set zaměstnanců. „Nechceme, aby to dělal překupník, ale aby to bylo řešeno vlastními kapacitami,“ vysvětluje primátor podmínku na velikost stavební firmy a považuje ji za legitimní. Radnice se tak podle něj chce vyvarovat možných problémů.

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil koncem listopadu v této věci správní řízení z vlastního podnětu. V těchto dnech zároveň ÚOHS požádal zadavatele o doplnění podkladů. Vzhledem k tomu, že správní řízení stále probíhá, nelze sdělit další informace,“ sdělil za úřad sídlící v Brně jeho mluvčí Kristián Chalupa.