Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rekonstrukce plaveckého areálu byla odložena!

Pardubice – Oprava Plaveckého areálu Na Olšinkách se odkládá.

12.5.2010 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Pardubičtí zastupitelé v úterý schválili vyjmutí projektu přestavby areálu z Integrovaného plánu rozvoje města (IPRM) – Přitažlivé město. „Časový harmonogram stavby, jež měla začít již v březnu letošního roku, totiž narušily námitky na výběrové řízení dodavatele, kterou se od podzimu loňského roku zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže,“ konstatovala Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů Magistrátu města Pardubic.

Hrozilo, že město přijde o celou dotaci

„V případě nedodržení harmonogramu, podle něhož měly být prostředky z evropských fondů na rekonstrukci plaveckého areálu čerpány ještě letos, by město mohlo o celou dotaci přijít,“ informovala Deník Nataša Hradní.
Do konce června mělo mít město uzavřenou smlouvu s Regionální radou regionu soudržnosti Severovýchod, která dotace z evropských fondů administruje.

„Tato smlouva by nám umožnila čerpat evropské dotace na rekonstrukci plaveckého areálu. Podmínkou podpisu této smlouvy ovšem je, že při výběrovém řízení na dodavatele stavby nebyl spáchán správní delikt a také kompletně uzavřené výběrové řízení, včetně podepsané smlouvy s dodavatelem. A to bohužel kvůli nevypořádaným námitkám proti výběrovému řízení mít nebudeme,“ poznamenala náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.

Plán byl na několik bazénů a atrakcí

Město chtělo plavecký areál s jediným krytým bazénem v Pardubicích přestavět na moderní bezbariérové zařízení s několika bazény, vodními atrakcemi a wellness centrem.

Rekonstrukce plaveckého areálu odložena!

hruba 150 milionů korun mělo město získat z Evropské unie. Areál, jehož stavba začala v roce 1959 a trvala více než třicet let, se bez opravy neobejde, funguje jen na základě výjimky hygieniků.
Přestavba měla podle harmonogramu začít 1. března 2010 a trvat čtrnáct měsíců.

Výsledek odvolání stále není znám

„Kritéria výběrového řízení na dodavatele stavby však byla loni na podzim napadena u antimonopolního úřadu. V únoru Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dal za pravdu stěžovatelům, kteří napadli požadavek, aby firma ucházející se o zakázku měla v uplynulých třech letech v průměru minimálně 800 zaměstnanců. Město s tímto závěrem nesouhlasí, proto se proti rozhodnutí odvolalo. Na výsledek dodnes čeká,“ shrnula Nataša Hradní.

„Trváme na tom, že tato podmínka byla opodstatněná. Jde o náročnou akci za více než půl miliardy korun. Chtěli jsme pro tuto investici získat silnou společnost, u níž by byla hrozba, že se dostane do situace, kdy nebude moci stavbu dokončit, co nejmenší,“ sdělil náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

„Přestavbu jsme připravovali téměř tři roky. Věnovali jsme tomu mnoho času a pozornosti. Chtěli jsme se vyhnout chybám, proto nám podmínky pro výběrové řízení připravovala odborná externí firma,“ dodal.
Průtahy ve výběrovém řízení zdržely přípravu rekonstrukce již o sedm měsíců.
„V tuto chvíli se již časový harmonogram přestavby plaveckého areálu nedá zvládnout,“ vysvětlila náměstkyně primátora Fraňková důvod, proč se město rozhodlo přestavbu vyjmout z IPRM.

Vznikne krytý bazén u univerzity?

Aby město nepřišlo o 140 milionů korun, vyčleněných v Regionálním operačním programu (ROP) Severovýchod na přestavbu plaveckého areálu, doplní IPRM Přitažlivé město o nové projekty.

V zásobě jich má z doby, kdy plán pro centrum Pardubic vznikal, dostatek.
„Bude vypsána veřejná výzva na podání návrhů, ale již dnes jednáme například s Univerzitou Pardubice o tom, že by s pomocí evropských peněz mohl být postaven v areálu univerzitního sportoviště krytý bazén, pracujeme na projektu vybudování přírodního amfiteátru na pravém břehu Labe a podobně,“ naznačila náměstkyně.

Výjimka hygieny skončí už v červnu

Padesátimetrový bazén Na Olšinkách v současné době funguje na základě výjimky hygieniků, která skončí letos v červnu. Přes prázdniny bude v provozu na něj napojené venkovní koupaliště Sluneční pláž, pak bude PaP zřejmě definitivně uzavřen. Pokud antimonopolní úřad výběrové řízení definitivně zruší, bude o rekonstrukci, bez využití dotace z ROP, rozhodovat zastupitelstvo.

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Úderem páteční druhé hodiny odpoledne se otevřely volební místnosti pro volby do Poslanecké sněmovny.

Jdou k volbám poprvé. Důraz kladou na ekologii, digitalizaci a vzdělání

Ordinace se zavírat nebudou.

Rušení ordinací praktických lékařů ve velkém prý nehrozí

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se znovu otevřely, účast zatím vysoká

Pardubický kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede. 

Volby pokračují až do 14 hodin, výsledky budou večer

Pardubický kraj – Nejdůležitější volby po sametové revoluci. Tak mnozí hovoří o letošních volbách do Poslanecké sněmovny. A v prvních hodinách se zdálo, že voliči hlasování skutečně neberou na lehkou váhu. Někde se na páteční možnost vhodit svůj hlas do volební urny dokonce stály fronty.

Treille trefil v prodloužení dva body pro Dynamo

Pardubice – 2:0, 2:3, 4:3. Po utkání obratů získali hokejisté Pardubic druhou výhru nad Zlínem. V utkání 15. kola Tipsport extraligy rozhodl v prodloužení francouzský útočník Sacha Treille.

Ve volebních místnostech v Pardubicích bylo v pátek odpoledne plno

Pardubice - Úderem druhé se otevřely volební místnosti v celé republice. Pardubický deník byl u toho, když se tak stalo na Základní škole Bratranců Veverkových v centru Pardubic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení