Cílem projektu je propojení obchodního domu se sousedním Palácem Pardubice, a to v garážích, přízemí a druhém nadzemním podlaží.

„Půjde o moderní komplex, který si však zachová svůj jedinečný původní exteriér. Červená fasáda v kombinaci s cihlovým zdivem je již součástí pardubického Masarykova náměstí a třípatrová budova s rovnou střechou jí zůstane i nadále,“ informovala Adéla Kubaštová za Palác Pardubice, který budovy vlastní.

Psali jsme:

Budova bude odpovídat nejmodernějším požadavkům, ale zachová si svůj jedinečný původní exteriér. Majitel Pardubákům slibuje, že si lépe nakoupí. Na jaké obchody se návštěvníci mohou těšit? „Konečný seznam provozoven ještě není finální, ale už nyní je jisté, že se můžete těšit na prodejnu potravin řetězce Tesco,“ řekla Kubaštová. Kromě potravin se Pardubáci mohou těšit na obchody s módou, prodejnu elektroniky i hračkárnu.

Prior

V rámci svého brutalistického stylu se vyznačuje osmiúhelníkovými okny upomínajícími na medové plástve, které odkazují k tradičnímu pardubickému medovému perníku.

Původní červeno-oranžová barva byla navržena v souladu s barvami znaku města Pardubic.

Budova získala ocenění v architektonické soutěži v uruguayském Montevideu a šlo také o první budovu moderního obchodního domu ve Východočeském kraji.

Budova se pyšnila prvními eskalátory v Pardubicích a byla vybavena i moderní vzduchotechnikou